SESTŘIH: Slavia přetlačila Prostějov v prodloužení, Frýdek-Místek uspěl proti Sokolovu až na nájezdy

Trápení Prostějova pokračuje. V 10. kole první ligy doma podlehl Slavii 1:2 po prodloužení, prohrál popáté za sebou a zůstává předposlední. Naopak Pražané se radovali podruhé v řadě a jsou v horní polovině tabulky. Frýdek-Místek v dopoledním utkání udolal hosty ze Sokolova 1:0 po samostatných nájezdech. Do čela pořadí se propracoval Zlín, který porazil Třebíč 2:1.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: HC Slavia Praha autor: Karel Švec

Zlín dosáhl už na šestou výhru za sebou. Prohrával sice od 17. minuty po gólu obránce Antonína Bořuty, ale po 95 sekundách druhé části vyrovnal Michal Gago a v čase 35:05 otočil stav Jaromír Kverka. Horácká Slavia nenavázala na předchozí dvě výhry.

Prostějov po nedělním odvolání trenéra Martina Janečka pod dočasným vedením dua Ivo Peštuka – Lukáš Majer ani napodruhé nevyhrál. Po pondělní prohře ve Zlíně 1:2 podlehl doma pražské Slavii 1:2 v prodloužení a jeho série porážek se natáhla na pět utkání. V čase 62:27 rozhodl Martin Novák.

Sestřih utkání Prostějov – Slavia

Čtvrté Litoměřice zdolaly Přerov 3:0 a připsaly si třetí výhru z posledních čtyř zápasů. Zubři podruhé za sebou nebodovali a prohráli čtvrtý z uplynulých šesti kol. Skóre otevřel 28 sekund před koncem první třetiny v oslabení Jan Eberle a ve druhé třetině skórovali Tomáš Vildumetz a Tomáš Chlubna. Brankář Martin Michajlov má první čisté konto v sezoně.

Kdy ustoupí extraliga od baráže a jak obměnit prolínání soutěží? Poslechněte si nový díl podcastu Hokej bez červené s Robertem Zárubou:

Vítěz základní části z minulé sezony Poruba už počtvrté za sebou nebodovala a prohrála doma s Jihlavou 2:4. Dukla zabrala po dvou porážkách. Gólem a asistencí se na jejím vítězství podílel Tomáš Harkabus, stejnou bilanci měl za poražené Vojtěch Střondala.

Pardubice B vyhrály v Kolíně 3:2 a po úvodní sérii šesti porážek oslavily čtvrtou výhru. Kozlové neuspěli poprvé po třech vítězstvích.

Hokejisté Frýdku-Místku porazili v dopoledním utkání doma Sokolov 1:0 po samostatných nájezdech. Zápas věnovaný školákům navštívilo v hale Polárka 1958 diváků. Frýdek-Místek dovedl duel do samostatných nájezdů potřetí v řadě a podruhé za sebou uspěl.

Jako jediný se v rozstřelu prosadil ve čtvrté sérii Oskar Haas. Slovenský gólman domácích Roman Petrík si připsal díky 22 úspěšným zákrokům druhé čisté konto v sezoně. Sokolovský Vladislav Habal pochytal 41 střel a má první nulu v ročníku.

Vsetín vyhrál v úterní předehrávce na domácím stadionu Na Lapači nad Chomutovem 4:2, Valaši tak po předchozích dvou porážkách podruhé v řadě zvítězili. Branky domácích vstřelili Klhůfek, Hořanský, Matějček a Rob, za hosty korigovali Berka a Guman. Poslední Piráti si připsali sedmou prohru za sebou a zůstali o bod za třináctým Prostějovem.

10. kolo první hokejové ligy:

Frýdek-Místek – Sokolov 1:0 po sam. nájezdech
Branka: rozhodující sam. nájezd Haas. Rozhodčí: Cabák, Gebauer – Tvrdý, Peluha. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1958.

Litoměřice – Přerov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 20. Eberle, 24. Vildumetz, 30. Chlubna. Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Beneš, Teršíp. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 703.

Třebíč – Zlín 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 17. Bořuta – 22. Gago, 36. Kverka. Rozhodčí: Kostourek, Zeliska – Jindra, Maštalíř. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 608.

Kolín – Pardubice B 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 45. Kloz, 53. Gardoň – 1. Rákos z tr. střílení, 12. T. Kaut, 46. Žálčík. Rozhodčí: Micka, Barek – Zídek, Roischel. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 930.

Prostějov – Slavia Praha 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Branky: 56. Babka – 39. Veber, 63. Martin Novák. Rozhodčí: Kubičík, Šudoma – Vašíček, Otáhal. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 579.

Poruba – Jihlava 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Střondala, 57. Razgals – 6. Dundáček, 7. Jungwirth, 28. Harkabus, 59. E. Kulda. Rozhodčí: Skopal, Rapák – Hanzlík, Mikšík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 890.

Vsetín – Chomutov 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. Klhůfek, 9. Hořanský, 27. Matějček, 47. Rob – 38. Berka, 48. Guman. Rozhodčí: Grygera, Šico – Zídek, Mikšík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 1890.