SESTŘIH: Slavia otočila duel s Porubou, Sokolov nestačil na pardubické béčko

Deváté kolo první hokejové ligy nabídlo i duel mezi pražskou Slavií a Porubou. Utkání rozehráli lépe hosté, kteří šli do vedení zásluhou Jana Bartka. Slavia však ještě v závěru první třetiny vyrovnala a vývoj skóre otočila ve druhé části zápasu po brance Jana Holého. Pražský tým zvítězil 2:1 a posunul se v tabulce na šestou pozici před sedmou Porubu. Lídr Sokolov ztratil tři body v Chrudimi s pardubickým béčkem po porážce 1:5 a jeho náskok se snížil na dva body před nově druhým Zlínem a třetím Vsetínem. Ze druhého na čtvrté místo klesly Litoměřice po prohře s Třebíčí.

Hokejisté Slavie Praha
zdroj: hc-slavia.cz autor: Karel Švec

Pražská Slavia doma zvítězila nad obhájcem vítězství v základní části Porubou 2:1, spravila si chuť po dvou porážkách za sebou a vyhrála pátý z posledních sedmi duelů. Ostravané potřetí za sebou nebodovali.

Po 121 sekundách je sice dostal do vedení bek Bartko, ale v čase 19:43 vyrovnal Vojtěch Polák a v polovině druhé třetiny otočil skóre zadák Holý.

Sestřih utkání Slavia – Poruba

Sokolov si připsal v devátém utkání v sezoně teprve druhou porážku a v pátém venkovním zápase neuspěl poprvé. Pardubice B po úvodní šňůře šesti porážek zvítězily potřetí za sebou.

Po 31 sekundách otevřel skóre zkušený Daniel Rákos a 15 vteřin před první pauzou zvýšil v početní výhodě Daniel Herčík.

Ve druhé třetině se v přesilovce pěti proti třem prosadil Lukáš Žálčík a v 52. minutě upravil obránce Marek Voženílek už na 4:0. Za 58 sekund zkorigoval stav Radek Janata, ale výsledek dovršil v oslabení při power-play Baníku Jakub Lichtag.

Zlín oslavil pátou výhru za sebou a Prostějov prohrál počtvrté v řadě a posedmé z posledních osmi utkání. Hostující Jestřábi se sice v čase 6:03 ujali vedení díky brance Denise Kindla, ale ještě v první třetině otočili stav obránce Tomáš Talafa a Zdeněk Sedlák.

Potom už se skóre nezměnilo. Jestřáby po nedělním odvolání trenéra Martina Janečka vede dočasně duo Ivo Peštuka, Lukáš Majer.

Obhájce triumfu v první lize Vsetín zabral po dvou porážkách. Valaši získali v Přerově v první třetině dvoubrankový náskok díky Radku Prokešovi a bekovi Ondřeji Smetanovi.

Ve 33. minutě sice snížil Matouš Kratochvil, ale v závěrečné části pojistili výhru Vsetína Jaroslav Brož a Adam Hořanský. Za domácí ještě upravil výsledek v přesilovce Roman Pšurný.

Třebíč se ujala vedení nad Litoměřicemi v čase 16:06 díky Tomáši Svobodovi a v 44. minutě zvýšil Jakub Malý na 2:0. Stadionu se podařilo vzápětí jen zkorigovat skóre přesilovkovou trefou Jana Eberleho.

Třetí vítězství za sebou oslavil Kolín, který vyhrál v Pelhřimově nad Jihlavou 2:1. V 53. minutě rozhodl obránce René Piegl.

Frýdek-Místek zdolal nováčka Chomutov 3:2 po samostatných nájezdech. V šesté sérii to zařídil svým druhým úspěšným pokusem v rozstřelu Michal Matiaško. Poslední Piráti prohráli pošesté za sebou, a potřetí za sebou to bylo v nájezdech či prodloužení.

Výsledky 9. kola první hokejové ligy:

Slavia Praha  Poruba 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 20. V. Polák, 30. Holý  3. Bartko. Rozhodčí: Barek, Bejček  Maňák, Teršíp. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 591.

Pardubice B  Sokolov 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 1. Rákos, 20. Herčík, 35. Žálčík, 52. M. Voženílek, 57. Lichtag  53. Janata. Rozhodčí: Čáp, Kosnar  Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 8:4, navíc Švec, Pavlata oba 5 min., M. Kubíček 5 min. a do konce utkání  Šik, T. Rohan oba 5 min, J. Šedivý 5 min. a 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Zlín  Prostějov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky: 12. Talafa, 19. Z. Sedlák  7. D. Kindl. Rozhodčí: Obadal, Gebauer  Bezděk, Frais. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2118.

Jihlava  Kolín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky: 43. Harkabus  35. Síla, 53. Piegl. Rozhodčí: Kostourek, Šico  Jindra, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 305.

Přerov  Vsetín 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 33. M. Kratochvil, 55. R. Pšurný  9. Prokeš, 14. O. Smetana, 42. Jaroslav Brož, 46. Hořanský. Rozhodčí: Horák, Šudoma  Komínek, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 2222.

Třebíč  Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: 17. Tomáš Svoboda, 44. Malý  46. Eberle. Rozhodčí: Mejzlík, Hacaperka  Vašíček, Augusta. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 429.

Frýdek-Místek  Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1  0:0)

Branky: 21. Cedzo, 55. R. Veselý, rozhodující sam. nájezd Matiaško  20. Hejcman, 42. V. Hübl. Rozhodčí: Maršálek, Micka  Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 657.