Lyžování ČR 2024

Kladno se dotáhlo na čelo tabulky, Vrchlabí a Jihlava zaváhaly

Hokejisté kladenských Rytířů porazili ve 27. kole první hokejové ligy Frýdek-Místek 5:1 a bodově srovnali krok s lídry tabulky z Vrchlabí a Jihlavy. Právě vrchlabský nováček soutěže podlehl Prostějovu 1:4 a nevedlo se ani jihlavské Dukle, která na domácím ledě padla se Vsetínem. Kladno má k dobru ještě dohrávku 13. kola s Ústím nad Labem.

Hokejisté Kladna
zdroj: rytirikladno.cz autor: Roman Mareš

Kladno naplno bodovalo poprvé po třech zápasech, z nichž vyhrálo jediný a dosáhlo jen na tři body. Proti Frýdku-Místku vedli Rytíři už v 18. minutě 4:0 díky gólům Rostislava Marosze, Jakuba Hajného, Ondřeje Machaly a Tomáše Gumana, který využil přesilovou hru.

Ve druhé třetině snížil v početní výhodě Milan Mikulík a ve 44. minutě završil výsledek také v přesilovce Tomáš Plekanec. Hrající majitel klubu Jaromír Jágr, který 15. února oslaví 49. narozeniny, dnes nebodoval a má na kontě z 12 duelů v sezoně tři body za gól a dvě asistence.

Vrchlabí nenavázalo na středeční výhru nad Kladnem (4:2) a připsalo si druhou prohru z posledních tří utkání. V Prostějově prohrávalo ve 27. minutě už o tři branky, když v úvodní i druhé třetině využil přesilové hry Dominik Hrníčko a poté se trefil i Josef Podlaha. Ve 45. minutě Hrníčko dovršil hattrick a zvýšil na 4:0, za 56 sekund v přesilové hře zkorigoval výsledek Martin Heřman.

Jihlava po středeční prohře v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech neuspěla podruhé za sebou a také podruhé za minulých 11 utkání nebodovala. V polovině první třetiny sice dostal Duklu do vedení Matěj Zadražil, ale za 65 sekund vyrovnal Jan Berger a v čase 22:44 otočil výsledek v přesilové hře Jan Bartko. Valaši vyhráli i druhý zápas pod novým hlavním trenérem Romanem Stantienem.

Na čtvrté místo se posunula Poruba, jež zdolala Havířov 6:5 a podruhé za sebou uspěla doma, což jsou její jediné dva úspěchy z uplynulých pěti duelů. Patnáctý Havířov vedl 3:1, 4:2 i 5:4, ale ve 49. minutě vyrovnal Lukáš Endál a v čase 52:43 rozhodl Jakub Teper. Šesté prohře Havířova z posledních sedmi zápasů nezabránili třemi body Radek Prokeš (2+1) a Roman Szturc (0+3).

Na pátou pozici klesla Třebíč po domácí prohře s Přerovem 4:5 po samostatných nájezdech a neuspěla potřetí v řadě. V rozstřelu rozhodl v osmé sérii Matěj Svoboda, který už v sedmé odvrátil prohru.

Boj o postupovou dvanáctku do předkola play-off se ještě více vyrovnává. Desátá Slavia má jednobodový náskok před Sokolovem a Benátkami nad Jizerou. Třinácté Ústí nad Labem se jim přiblížilo na dva body a čtrnáctý nováček Kolín na tři.

Slavia podlehla Litoměřicím 2:4 a připsala si třetí porážku za sebou. Pod staronovým trenérem Milošem Říhou mladším vyhráli Pražané jen dva ze šesti duelů. Litoměřice se díky pátému vítězství za sebou posunuly na 8. pozici.

Sokolov prohrál v Ústí nad Labem 4:6 a komplikuje si situaci sedmou porážkou z posledních osmi duelů. Slovan naopak počtvrté v řadě bodoval a potřetí z toho vyhrál. Hattrickem zazářil za vítěze Ondřej Bláha a tři asistence si připsal Gabriel Szturc.

Benátky nad Jizerou doma neuspěly s dalším nováčkem Šumperkem 1:3. Draci se radovali poprvé po sérii devíti porážek a posunuli se z posledního na 17. místo před Kadaň. Ta doma prohrála s Kolínem 3:5. Kozly dotáhl k výhře čtyřmi body za dva góly a dvě asistence Václav Jankovský.

27. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Šumperk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) Branky: 26. Jiruš - 27. Ševčík, 39. T. Jaroš, 48. P. Kratochvíl. Rozhodčí: Grech, Micka - Kotlík, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Bez diváků.

Slavia Praha - Litoměřice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) Branky: 27. P. Kafka, 60. Kružík - 5. Martin Procházka, 7. M. Beran, 22. Konečný, 60. T. Svoboda. Rozhodčí: Šindel, Zavřel - Komínek, Zídek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Bez diváků.

Kladno - Frýdek-Místek 5:1 (4:0, 0:1, 1:0) Branky: 2. Marosz, 10. Hajný, 13. O. Machala, 18. Guman, 44. Plekanec - 27. Mikulík. Rozhodčí: Barek, Květoň - Roischel, J. Dědek. Vyloučení: 7:7, navíc Macháček (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků.

Ústí nad Labem - Sokolov 6:4 (3:2, 3:1, 0:1) Branky: 2., 5. a 38. O. Bláha, 3. Vrdlovec, 38. Severa, 39. Protasenja - 21. a 48. D. Tůma, 5. Prymula, 8. J. Vrána. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Bez diváků.

Poruba - Havířov 6:5 (1:3, 2:1, 3:1) Branky: 16. Pořízek, 28. Raška, 40. Urbanec, 42. Brodek, 49. Endál, 53. Teper - 4. a 31. Prokeš, 16. Adamský, 19. O. Procházka, 45. Mrva. Rozhodčí: Cabák, Koziol - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Bez diváků.

Třebíč - Přerov 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 3:2 - 0:0) Branky: 35. Bittner, 45. Šťovíček, 46. D. Michálek, 47. L. Chalupa - 14. Süss, 28. Štefka, 47. Hrabal, 59. Číp, rozhodující sam. nájezd Matěj Svoboda. Rozhodčí: Kašík, Vrba - J. Novák, O. Polák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. Bez diváků.

Kadaň - Kolín 3:5 (2:3, 1:0, 0:2) Branky: 13. Naar, 17. Matyáš Svoboda, 33. L. Adámek - 1. a 10. Jankovský, 8. Husa, 46. Blaha, 50. Z. Král. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Bez diváků.

Prostějov - Vrchlabí 4:1 (1:0, 2:0, 1:1) Branky: 10., 22. a 45. Hrníčko, 27. Podlaha - 46. M. Heřman. Rozhodčí: Skopal, R. Čech - Zedník, Kleprlík. Vyloučení: 9:12, navíc M. Heřman (Vrchlabí) 10 min. Využití: 2:1. Bez diváků.

Jihlava - Vsetín 1:2 (1:1, 0:1, 0:0) Branky: 11. M. Zadražil - 12. Berger, 23. Bartko. Rozhodčí: Pilný, Šudoma - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Bez diváků.