Sportovní zprávy

Favorité tentokrát nezaváhali. Výhru slaví Kladno, Jihlava, Přerov i Budějovice

V desátém kole první ligy se dařilo hlavním favoritům. V domácím prostředí nezaváhaly České Budějovice ani Přerov, oba kluby tak zůstávají na čele tabulky se shodným ziskem 21 bodů. Jen o bod méně má Kladno, které si poradilo s Kadaní 3:0. Čtvrtá je Jihlava, jež zvládla těsný duel s Frýdkem-Místkem a po výhře 3:2 ztrácí na Rytíře nadále tři body.

Utkání Kladno – Kadaň
zdroj: rytirikladno.cz autor: Josef Poláček

Přerovu k udržení pozice lídra pomohl při výhře nad Třebíčí 3:1 dvěma góly včetně vítězné trefy útočník Michal Popelka. Třetí branku přidal centr Darek Hejcman z trestného střílení, kterým stanovil konečné skóre. Přerov vyhrál sedmý z devíti zápasů.

České Budějovice si už ve 12. minutě po trefách útočníků Miloslava Čermáka a Jiřího Šimánka vybudovaly proti Ústí nad Labem dvoubrankový náskok. Slovan v 45. minutě snížil, ale útočník a shodou okolností ústecký odchovanec Martin Novák třetím gólem Jihočechy uklidnil. Hosté se ještě jednou přiblížili na dostřel, poslední slovo si však vzal Čermák a upravil na konečných 4:2.

Motor doma uspěl i v pátém souboji a na vlastním ledě dosud neztratil ani bod. Hostující svěřenci trenéra Jana Čalouna vyšli počtvrté v řadě bodově naprázdno.

Kladno zaznamenalo třetí výhru ze čtyř duelů. Rytíři vstřelili v každé třetině po gólu. Velkou měrou se na triumfu Středočechů podílel útočník Ladislav Zikmund, který si připsal gól a dvě přihrávky. Kladenskému brankáři Adamu Brízgalovi stačilo na čisté konto pouhých 12 zákroků. Naopak Trhači stále čekají na první výhru v sezoně, z devíti utkání získali jen bod za prohru v prodloužení proti Benátkám nad Jizerou.

Dukla Jihlava prohrávala doma po dvou třetinách s Frýdkem-Místkem 1:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce výsledek otočila. Útočník Adam Zeman se prosadil v oslabení, obrat dokonal zadák Jakub Suchánek. Rysi neuspěli popáté v řadě a náleží jim předposlední 14. příčka.

Slavia porazila Litoměřice 2:0 a zvítězila v pátém z posledních šesti zápasů. Rozhodující trefa se zrodila až v 51. minutě, kdy se útočník Martin Ondráček prosadil v oslabení. Úspěch Pražanů stvrdil dvacetiletý centr Ondřej Najman. Slávistický gólman David Honzík, který za sešívané nastupuje formou střídavých startů ze Sparty, pochytal 24 střel.

Prostějov rozdrtil Havířov 5:0 a základ tříbodového zisku položili útočníci Tomáš Nouza a Tomáš Karpov, jejichž trefy na konci úvodního dějství od sebe dělilo 53 sekund. Další tři branky si Jestřábi schovali do závěrečné části a stačilo jim na ně pouze 90 sekund. Havířov ztratil třetí ze čtyř duelů.

Nováček z Poruby si z Benátek nad Jizerou odvezl dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd obstaral útočník Petr Kanko. Středočeši nedokázali navázat na předchozí dvě výhry.

10. kolo první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Poruba 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0) Branky: 7. Bittner, 46. J. Mikyska, 54. T. Hanousek - 11. Ollender, 34. Hudeček, 49. Vymazal, rozhodující sam. nájezd Kanko. Rozhodčí: Luczków, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:2, navíc Niko (Benátky) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 185.

Jihlava - Frýdek-Místek 3:2 (0:1, 1:1, 2:0) Branky: 25. D. Čermák, 52. Zeman, 56. Suchánek - 20. Bartko, 30. J. Kalus. Rozhodčí: Skopal, Veselý - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 5:10, navíc Krisl (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1333.

Prostějov - Havířov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0) Branky: 18. Nouza, 19. Karpov, 49. Starý, 49. Divíšek, 50. Dvořáček. Rozhodčí: Čech, Obadal - Novák, Komínek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1678.

Slavia Praha - Litoměřice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0) Branky: 51. M. Ondráček, 59. Najman. Rozhodčí: Barek, Kopeček - Doležal, Zídek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 566.

Kadaň - Kladno 0:3 (0:1, 0:1, 0:1) Branky: 18. Zikmund, 33. Kehar, 59. Redlich. Rozhodčí: Grech, Souček - Kotlík, Coubal. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 540.

Přerov - Třebíč 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) Branky: 17. a 26. Popelka, 36. Hejcman z trest. střílení - 28. Paták. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 1709.

Motor České Budějovice - Ústí nad Labem 4:2 (2:0, 0:0, 2:2) Branky: 5. a 57. Čermák, 12. Šimánek, 49. M. Novák - 45. Vrdlovec, 53. Melka. Rozhodčí: Přikryl, Ondráček - Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 5549.