Volejbalový magazín

Motor se zadrhl v Havířově, Vsetín je po vysoké výhře třetí

Jízda českobudějovického Motoru se zastavila v Havířově, kde Jihočeši prohráli v rámci devátého kola první ligy 2:4. Na čele tabulky je tak se ziskem 18 bodů dohnal Přerov, který nezaváhal v Ústí nad Labem a zvítězil 3:2. Třetí už je díky skóre Vsetín, který přehrál Porubu 6:2. Sedmnáct bodů má kromě Valachů a Havířova i Kladno, které zdolalo Prostějov 3:2.

Zklamaní hokejisté Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

České Budějovice se před devátým kolem pyšnily vizitkou šesti výher a jediné porážky, v Havířově se jim ale nedařilo. Nejhorší pro hosty byla druhá třetina, kterou prohráli 0:3 a měli už čtyřgólové manko. Jihočeši sice dvěma zásahy ještě dokázali duel zkorigovat, na úspěch to ale nestačilo.

Přerov měl v Ústí nad Labem zápas dlouho ve své moci, v 57. minutě zvýšil Darek Hejman už na 3:0, ale domácí se nevzdali. V čase 59:08 snížil Tomáš Pšenička na 2:3, ale hosté tři body už nepustili.

Vyhrát dokázalo i Kladno, které pod Jágrovým dohledem ze střídačky přetlačilo doma Prostějov. Zápas se přitom pro Rytíře nevyvíjel dobře. Po první třetině prohrávali 1:2, ale dokázali výsledek otočit. Tři body trefil v 41. minutě kapitán Jakub Strnad.

Pouze bod dokázala získat Jihlava, která nestačila na Litoměřice. Vyrovnaný zápas rozhodl v 62. minutě zkušený Aleš Pavlas, jenž tak připravil Dukle třetí venkovní prohru v sezoně.

Po čtyřech vítězstvích v řadě prohrála Slavia, která sice v Třebíči vedla 1:0, nakonec ale podlehla 1:2 po samostatných nájezdech. S chutí si zato zastřílel Vsetín, který i díky dvěma trefám Davida Březiny skolil Porubu 6:2 a připsal si čtvrtou výhru za sebou.

9. kolo první hokejové ligy:

Kladno - Prostějov 3:2 (1:2, 1:0, 1:0) Branky: 13. Kružík, 36. Zikmund, 41. J. Strnad - 2. a 17. Žálčík. Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 1915.

Ústí nad Labem - Přerov 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) Branky: 58. Chrpa, 60. T. Pšenička - 3. R. Pšurný, 23. Ferenc, 57. Hejcman. Rozhodčí: Wagner, Vokřál - Kokrment, Podrazil. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 865.

Litoměřice - Jihlava 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0) Branky: 30. J. Kloz, 40. O. Smetana, 59. Rousek, 62. Pavlas - 4. Pekr, 23. D. Čermák, 57. Skořepa. Rozhodčí: Valenta, Veselý - Maštalíř, Šimán. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. Diváci: 960.

Havířov - Motor České Budějovice 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) Branky: 2. Pořízek, 22. Chroboček, 22. Haas, 25. Bambula - 56. Z. Doležal, 58. M. Novák. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Konvička, Rožánek, Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1635.

Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 3:4 (0:1, 0:3, 3:0) Branky: 42. Hrňa, 47. Przybyla, 60. Klimša - 11. Maier, 14. Braid, 16. Bittner, 28. J. Mikyska. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Bartek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 992.

Vsetín - Poruba 6:2 (2:0, 1:0, 3:2) Branky: 46. a 55. Březina, 11. Pechanec, 12. Jonák, 28. P. Mikuš, 47. Rác - 42. Toman, 52. Baláž. Rozhodčí: Souček, Šutara - Kreuzer, Coubal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 3150.

Třebíč - Slavia Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky: 23. Střondala, rozhodující sam. nájezd Raška - 11. J. Veselý. Rozhodčí: Skopal, J. Doležal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 1342.