Evropská a Konferenční liga UEFA

Štelíková nasměrovala Slavii k další výhře, Pražanky si tentokrát poradily s Pískem

Vítězná série házenkářek Slavie Praha pokračuje. Také v šestém kole nezaváhaly, proti Písku zvítězily 28:21 a připsaly si pátou výhru v interligové sezoně. V tabulce jsou bod za vedoucím Mostem a navíc se zápasem k dobru. Favoritky duelu nakročily k triumfu hned v úvodu, když si vytvořily náskok 8:1. Nejlepší střelkyní byla Alena Štelíková s osmi brankami.

Házená žen
zdroj: chf.cz autor: Alex Wipf

"Jsem rád, že jsme do toho nastoupili výrazně jinak než do předchozích dvou utkání s Trenčínem a v Hodoníně. Hráli jsme přesně to, co jsme si řekli a jak by to mělo vypadat," pochvaloval si nástup do zápasu trenér Richard Řezáč.

"Kdyby zápas skončil po 14 minutách, tak se nic nestalo. Soupeř byl odevzdaný, nehrál vůbec nic, to utkání odchodil, odklusal. My jsme bohužel zapadli ve druhém poločase do jejich tempa. Zápas přinesl moře chyb, neproměněných šancí, neměl interligovou úroveň," dodal kriticky.

Interliga házenkářek - 6. kolo:

Písek - Slavia Praha 21:28 (10:17) Nejvíce bodů: Boorová 7/1, Kubišová a Součková po 3, Palasová 3/1 - Šetelíková 8, Novotná, Jačková, Tulipánová, Chovancová a Galušková po 3.

Prešov - Zlín 24:21 (11:9) Nejvíce branek: Šutranová 6/3, Popovcová 4 - Sobieská 7/6, Očadlíková 4.

Šaľa - Poruba 26:19 (14:11) Nejvíce branek: Klučková 9/5, Bujnochová 7, Rácková 6 - Polášková 4/2, Maiwaelderová 3, Demajová 3/2.

Veselí nad Moravou - Olomouc 32:28 (16:16) Nejvíce branek: Olšovská 12/1, Šustková 9 - Salčáková 6, Kubáčková 6/2, Gajdošíková 4/1.

Trenčín - Bánovce nad Bebravou 33:30 (12:14) Nejfce branek: Pastorková 6, Rajnohová 6/4, Ušiaková 5 - Hollá 7/3, K. Obstová 5, A. Obstová 4.