Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
SP v rychlobruslení 2025/2026

Přestřelka v Karviné. Ayaosi šokoval hattrickem, Hradec se na vyrovnání nezmohl

Karviná viděla gólovou smršť, skóre se měnilo hned sedmkrát. Domácí fotbalisté v 16. ligovém kole porazili doma Hradec Králové 4:3. Největší podíl na gólové přestřelce měl Nigerijec Emmanuel Ayaosi, který měl za dva a půl roku v české lize na kontě jediný gól, ale tentokrát se mu povedl hattrick. Další branku domácích vstřelil Samuel Šigut. Hosty poslal do vedení Nizozemec Mick van Buren a dvakrát zápas zdramatizoval Vladimír Darida.

Utkání Karviná – Hradec Králové
zdroj: ČTK

Slezané připravili votrokům první porážku po pěti kolech a přeskočili je na sedmém místě neúplné tabulky. V pátém utkání nejvyšší soutěže pod vedením trenéra Marka Jarolíma bodovali počtvrté. Východočeši venku v lize našli přemožitele po pěti duelech.

Do karvinské obrany, která minule musela strávit v Liberci rekordní prohru 0:6, se po zranění vrátil její slovenský šéf Krčík. Naopak chyběl minule vyloučený Traoré, který obdržel trest na pět zápasů. V záloze překvapivě nahradil Slovinec Štorman Labíka, který si podle Jarolíma potřeboval odpočinout po vytížení v reprezentační jednadvacítce.

Hradec při poslední ligové návštěvě v Karviné v květnu vyhrál 4:0, ale tentokrát byl vzájemný duel mnohem vyrovnanější. A stejně jako v červenci na východě Čech skončil těsnou výhrou Slezanů, kteří tak navázali na poslední domácí vítězství nad Spartou.

MFK Karviná – FC Hradec Králové 4:3 (2:1)

Branky: 41., 60. a 87. Ayaosi, 45.+2 Šigut - 54. a 89. Darida, 8. Van Buren. Rozhodčí: Rouček – Machač, Volf – Berka (video). ŽK: Boháč – Dancák. Diváci: 1482.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články