Následuje
SP Lotyšsko

Do čela Masters se dostal Watson, Mickelson skončil

Augusta (USA) – Náskok tří ran v čele má po druhém dnu golfového Masters Američan Bubba Watson. V náročných podmínkách v Augustě předvedl bezchybnou hru a přiblížil se zisku druhého zeleného saka za tři roky. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web.

Slavící Američan Bubba Watson na Masters
zdroj: ISIFA/AFP PHOTO/ autor: Timothy A. CLARY

Američan Bubba Watson se po druhém kole dostal díky bezchybné hře do čela golfového Masters. V náročných podmínkách nakročil v Augustě k zisku druhého zeleného saka za tři roky.

Watson, vítěz Masters z roku 2012, zahrál v pátek na druhé devítce pět birdie v řadě. Celkem má skóre -7 a vede o tři rány před Australanem Johnem Sendenem.

Na děleném třetím místě se o další o ránu zpět drží obhájce titulu Adam Scott z Austrálie, kterého doplňují Dán Thomas Björn, Švéd Jonas Blixt a Američan Jordan Spieth.

Během odehraných 36 jamek udělal Watson pouze dvě bogey. V nepříjemném větru a na těžkých greenech hraje jednoduše a přesně. "Není to žádná věda, když trefujete greeny, máte šanci na birdie. To se mi dva dny dařilo," řekl. Po dvou dnech má na kontě 137 ran a jeho náskok je po dvou kolech největší od roku 2006.

Scott obešel druhý den hřiště v paru a udržel naději na případnou obhajobu. "Bylo to ale velmi náročné. Par je na majorech dobré skóre," řekl Australan.

Cutem prvního majoru sezony neprošel poprvé po sedmnácti letech trojnásobný vítěz turnaje Phil Mickelson, který skončil na skóre +5. "Nehrál jsem skvěle, nehrál jsem úplně zle, ale všechno jsem nechal na dvanáctce," řekl Mickelson.

Z bývalých vítězů Masters si o víkendu nezahrají ani Argentinec Angel Cabrera (2009), Jihoafričan Charl Schwartzel (2011) nebo Zach Johnson z USA (2007). Z možných favoritů už diváci v turnaji neuvidí ani Španěla Sergia Garciu, Jihoafričana Ernieho Else, Angličana Luka Donalda a Američana Dustina Johnsona.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy