Následuje
ODM 2020: Hokej

Trest za mizérii – ostravští fotbalisté musejí zaplatit 300 tisíc

Ostrava – Vedení Baníku Ostrava chce rázně řešit špatné výkony mužstva. Fotbalisté byli potrestáni pokutou 300 tisíc korun a nemusí to být postih jediný. Dalším vyústěním neuspokojivých výsledků čtrnáctého mužstva prvoligové tabulky je rozšíření realizačního týmu o kouče juniorky Radomíra Korytáře a sportovního manažera Radka Slončíka.

Utkání Ostrava - Bohemians 1905
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Navzdory domácí blamáži s Bohemians Praha 1905 a prohře 1:3 bylo už během soboty jasné, že kouč Martin Svědík bude mít nadále důvěru klubového vedení. To dnes oznámilo posílení trenérského štábu o kouče juniorky Korytáře, který už na postu hlavního trenéra zaskakoval v závěrečném kole minulého ročníku místo odvolaného Martina Pulpita.

Na lavičku navíc vedle Svědíka s Korytářem usedne i bývalý reprezentant Slončík. "Během zápasů bude přítomen na lavičce," uvedla tisková mluvčí klubu Eva Šimčíková. Doplnění realizačního týmu bylo přitom pro Ostravu nutností. Zkušený Svědíkův spolupracovník Erich Cviertna je totiž už několik týdnů s vážnou nemocí hospitalizován v ostravské fakultní nemocnici a na přípravě se nepodílí.

Kromě finančního postihu dostal tým od vedení i ultimátum: postup do 4. kola Poháru České pošty přes Ústí nad Labem a uhrát čtyři body v příštích dvou ligových kolech. V nich Baník doma narazí na rozjetý Liberec a venku na Slovácko. "V případě nesplnění tohoto výkonnostního cíle budou přijata další opatření," uvedla Šimčíková.

Baník v posledních kolech kráčí od debaklu k debaklu, matné tažení přerušilo jen domácí vítězství s Brnem 2:1. Jinak Svědíkovo mužstvo v pěti prohraných zápasech čtyřikrát inkasovalo čtyři branky a z "normy" vybočilo pouze proti Bohemians, kterým podlehlo 1:3. Dvaadvacet obdržených branek je nejvíc v celé soutěži.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy