Následuje
FIS magazín SP

Slavii dočasně vedou asistenti, nový trenér zatím není znám

Praha - Fotbalisty pražské Slavie po sobotní rezignaci hlavního kouče Michala Petrouše dočasně převzali stávající asistenti Juraj Šimurka a Ivo Knoflíček. Není však vyloučeno, že tým povedou i ve středečním pohárovém utkání na hřišti HFK Olomouc, pokud by klubové vedení do té doby neangažovalo nového trenéra. "Vedení klubu se situací ohledně obsazení trenérského postu intenzivně zabývá. Do vyřešení situace povede A-tým dvojice asistentů," uvedla tisková mluvčí Slavie Soňa Nouzáková.

Juraj Šimurka (vlevo) a Ivo Knoflíček
zdroj: slavia.cz

Vzhledem k tomu, že Pražané hrají duel 3. kola poháru už ve středu, je možné, že vedení klubu do zápasu nestihne přivést nového trenéra. "Potřebujeme vyřešit situaci co nejdříve, ale nechceme být zatlačeni nějakým unáhleným řešením. Je tedy možné, že ve středu povede tým tato trenérská dvojice," doplnila Nouzáková.

Slavia je bez hlavního trenéra od sobotního večera, kdy po ligové porážce 0:4 s Mladou Boleslaví skončil Petrouš. Rezignaci oficiálně oznámil vedení ráno, tým podle něj potřebuje někoho, kdo dá trápícímu se mužstvu impulz.

Dvaapadesátiletý Slovák Šimurka měl pod Petroušem na starosti coby bývalý gólman především brankáře. S o rok mladším Knoflíčkem byli ve Slavii v 80. letech spoluhráči. Knoflíček nastoupil jako asistent k A-týmu společně s Petroušem loni na jaře, Šimurka pak před touto sezonou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy