Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v 10 tancích

Sparta se rozhlíží po trenérovi. V hledáčku je i Lavička

Praha - Vedení fotbalové Sparty začalo hledat trenéra po Martinu Haškovi, který ve funkci skončil minulý pátek. Letenští už prý zahájili konkrétní jednání a hlavním kandidátem na uvolněnou pozici je prý Vítězslav Lavička. Ten je nyní volný poté, co v dubnu po třech letech skončil u týmy Sydney FC.

Vítězslav Lavička
zdroj: GettyImages autor: Ryan Pierse

Sparta zatím o konkrétních jménech hovořit odmítá. "Jde o poměrně úzký okruh kandidátů, ale jmenovat je a komentovat spekulace nyní z pochopitelných důvodů nebudeme. S některými trenéry už jsme v kontaktu," přiznal tiskový mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Devětačtyřicetiletý Lavička je údajně pro Spartu, která podruhé za sebou v lize nezískala titul a minulou sobotu brala druhé místo, první volbou. Lavička nyní čeká jako volný trenér na nabídky. "Ale žádné oficiální jednání se mnou zatím nikdo nevedl. Jde spíš o dotazování v rovině 'co by, kdyby'," uvedl kouč.

Sparta netají, že nového trenéra chce představit co možná nejrychleji. I proto, aby kouč stanovil podobu letní přípravy a mohl ovlivnit hráčské změny v týmu. "Získat trenéra prvního týmu je nyní pro Spartu priorita. Věříme, že v co možná nejbližší době jednání zdárně uzavřeme," vysvětlil Kasík.

Lavička, který před šesti lety přivedl Liberec k mistrovskému titulu, prostředí na Letné dobře zná. Ve Spartě dlouho hrál, pak pracoval v roli asistenta pod Jaroslavem Hřebíkem, současným sportovním ředitelem klubu, kterého fanoušci letenských považují za hlavního viníka promarněné šance na letošní titul.

Před čtyřmi lety Lavička ve Spartě zahájil jako hlavní trenér sezonu 2008/09, ale v říjnu po sérii špatných výsledků předčasně skončil i s asistentem Michalem Zachem. Oba pak vyrazili do Austrálie a v Sydney v roce 2010 slavili australský titul.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy