Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Hašek skončil, na Letné hledají nového trenéra

Praha – V reakci na ztrátu naděje na zisk titulu opouští fotbalovou Spartu trenér Martin Hašek. S vedením klubu se dohodl na ukončení spolupráce a v sobotním posledním utkání letošního ročníku proti Českým Budějovicím letenský klub povede jeho dosavadní asistent Václav Jílek. Sparta prý Haškovi nabídla další spolupráci v dosud nespecifikované pozici a klub bude nového hlavního trenéra hledat v letní přestávce.

Martin Hašek, trenér Sparty
zdroj: ČTK autor: ČT24

"Jsem přesvědčený, že změny, které byly nastartovány už v průběhu zimní přestávky, budou Spartě v budoucnu přinášet úspěch. Věděli jsme, že zásadní proměna koncepce bude dlouhodobějším procesem, přesto jsme chtěli získat mistrovský titul a vyhrát v domácím poháru, což se bohužel nepodařilo," uvedl Hašek. Sparta mění také strukturu sportovního úseku klubu. Zanikne funkce GSM, celkovou koncepci bude mít na starosti sportovní ředitel, kterým bude Hřebík.

"Neúspěch v boji o ligový titul je pro nás samozřejmě obrovským zklamáním, ale pokud má mít naše snaha dlouhodobý pozitivní efekt, nesmíme podlehnout dílčímu neúspěchu," uvedl předseda představenstva Sparty Daniel Křetínský. Hašek od začátku jara, kdy do Sparty zamířil místo Jozefa Chovance jako nový GSM Jaroslav Hřebík, mužstvo oficiálně vedl, ale Sparta v lize promarnila šestibodový náskok a minulou středu prohrála i finále domácího poháru s Olomoucí.

Vedení Sparty upozornilo, že Haškovo odvolání nemá znamenat přehodnocení nové koncepce klubu. "Cestě, po které jsme se vydali, věříme a jsme přesvědčeni o její správnosti. K zimním změnám jsme se odhodlali po vyhodnocení sportovních výsledků za delší období a jsme si vědomi, že úplný efekt se nedostaví okamžitě," uvedl Křetínský.

"Naším cílem je vybudování perspektivního mužstva, které bude získávat mistrovské tituly v domácí soutěži a bude konkurenceschopným v Evropě. Jdeme stále stejným směrem, pouze upravujeme strukturu sportovního úseku tak, aby byla pokud možno ještě efektivnější a transparentnější," dodal Křetínský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy