FC Zbrojovka Brno - AC Sparta Praha B

Slávistky po deseti letech slaví titul v lize

Praha - Fotbalistky Slavie slaví po deseti letech mistrovský titul v první lize žen. V dnešním závěrečném kole si pohlídaly vedení v tabulce vítězstvím 8:0 nad Slováckem a vyhrály o dva body před Spartou, jejíž devítileté kralování soutěži dnes přerušily.

Fotbalistky Slavie
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermeyer

Slávistky za titulem nasměroval minulý týden obrat v duelu s dosud první Spartou, ve kterém se jim podařilo otočit nepříznivý poločasový výsledek z 0:2 na konečných 3:2. Dnes proti čtvrtému Slovácku vedly svěřenkyně trenéra Antona Mišovce od třetí minuty a v poločase již měly pětigólový náskok.

Po změně stran přidaly slávistky další tři branky a mohly slavit zisk double, protože již v polovině května triumfovaly po finálové výhře 1:0 nad Spartou i v domácím poháru. Sparta v souběžně hraném utkání zdolala Bohemians Praha 5:0 a obsadila druhé místo před svým dnešním soupeřem.