Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XVI. všesokolský slet 2018

Češky v boji o světový šampionát jen remizovaly s Rumunskem

Uherské Hradiště – Baráž o účast na mistrovství světa se českým fotbalistkám pomalu vzdaluje. Na domácí půdě dokázaly jen remizovat s Rumunskem 0:0 a ztrácí pět bodů na druhou Itálii. Čtyři kola před koncem mají české fotbalistky na svém kontě 8 bodů. 

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih kvalifikace fotbalistek o MS: Česko - Rumunsko

Trenér Stanislav Krejčík musel kvůli zraněním už v první půlhodině vystřídat dvě hráčky. Domácí celek byl i tak v úvodním dějství aktivnější, žádnou ze šancí ale neproměnil. Po přestávce Rumunky přidaly, ale diváci se žádné branky nedočkali.

Hráčky tak Krejčíkovi výhru k dnešnímu svátku nenadělily. "Bylo by to pěkné, kdybych dostal tři body k svátku. Chtěli jsme je samozřejmě uhrát, ale museli jsme překopat řady kvůli dvěma zraněním. Museli jsme stáhnout dvě klíčové hráčky, posunout sestavu, řešili jsme varianty, které jsme před zápasem neřešili, a otupilo to útočnou činnost," řekl Krejčík po zápase.

"Postavili jsme tři mladé osmnáctileté hráčky a ke konci poločasu měly Rumunky více ze hry. Druhá půle byla jen o jedné brance, kdo by dal gól, ten by vyhrál. Podle vývoje remízu bereme," dodal trenér. 

V dalším duelu se Češky v červnu doma utkají právě s druhým týmem tabulky Itálií. 

ČR - Rumunsko 0:0


Sestava ČR: Bednaříková - Odehnalová (10. Voňková), Pincová, Čulová, Vyštejnová - L. Martínková, I. Martínková (31. Hloupá), Cahynová, Svitková - Krejčiříková, Kožárová (84. Necidová). Trenér: Krejčík. 

Hlavní zprávy