Je nám líto, video expirovalo.

Rosický: Nadávání na reprezentaci se už přehání

Praha - Reprezentační kapitán Tomáš Rosický do dnešní přípravy proti Ukrajině nenastoupil, přesto jeho hlas po utkání přebil všechny ostatní. Lídr shrnul celý reprezentační týden a ohradil se proti tvrdé kritice, která zahrnula mužstvo po remíze 2:2 ve Skotsku. Podle něj vulgarity a urážky překročily únosnou mez. Zastal se týmu i útočníka Milana Baroše.

Tomáš Rosický
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Tým podle něj i dnes ukázal, že je na dobré cestě, ovšem negativní atmosféra, která předcházela utkání, prý překonala vše, co dosud ve fotbale zažil. Rosický obvykle nevolí tvrdá slova, dokonce i po kvalifikaci o ME ve Skotsku před novináři připustil, že hra mohla být lepší.

Souhlasí prý s kritikou, kterou přinesla prohra 0:3 v Norsku. "Byl to sice zápas v divné době ještě před sezonou, ale všechny kritické ohlasy jsem vnímal a uznával. Jenže pak uhrajeme vytouženou remízu ve Skotsku a ze všech míst se na nás valí hodnocení, že jsme nedokázali porazit nějaké nekopy a dřeváky. Pak se nemůžeme divit, jak reaguje veřejnost," pokračoval záložník klidným, ovšem výmluvně rozhořčeným tónem.

Tomáš Rosický, kapitán fotbalové reprezentace:

"Nikdy jsem si nenasazoval růžové brýle, a nazýval věci pravými jmény, ale to, co po návratu reprezentaci provázelo, to mě ohromně zklamalo. Kam jsme došli v našem fotbale, abychom se posílali přes média do prd....? Co všechno je možné, stojí nám to vůbec za to, říkám si někdy."

Ukázkou toho, jak negativní reakce přebijí i dobré věci, byl první gól v Glasgow. "Nádherná fotbalová kolmá akce, kterých není moc vidět, ale já se dočtu, že to byla náhoda s nastřeleným břichem Plašila. To je přesně ukázka toho, jak někdo nechce vidět pozitiva a hledá jen špatné věci," zmínil konkrétní příklad.

Tomáš Rosický a Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Stanislav Peška

Mužstvo to podle něj sice semknulo, ale dnešní vysokou výhru (4:0) podle Rosického nikdo nebere jako satisfakci. "To rozhodně ne, nic nepřeceňujeme. Pro mě je to dobrý test, který ukázal, že jsme na dobré cestě a že se s námi musí počítat. Pro nás je ale rozhodující kvalifikace, v které to máme solidně rozehráno," připomněl třicetiletý záložník Arsenalu.

V současné situaci ho už několikrát napadlo, zda to pro něj má vlastně cenu ještě jezdit do Prahy a reprezentovat, když slyší jen nářky na českou hru a k tomu se teď přidaly i hrubé urážky, do kterých se pustil bývalý reprezentant Radek Drulák. "Nikomu neberu jeho názor, ale tohle překročilo všechny meze, co jsem kdy zažil a že jsem toho prošel dost. A navíc to vypadá, že se to ještě některým novinářům líbí," kroutil hlavou Rosický.

Z reprezentace neodejdu, slibuje kapitán

V mužstvu zůstává proto, že jde o dobrou partu. "A hlavně: Mě pořád baví hrát za svoji zem v dresu se znakem na prsou. I když už asi je méně lidí, kteří nám přejí, vím, že jich ještě zůstalo dost, kvůli kterým má smysl reprezentovat. Někdy to vypadá sice jako Jiráskovo Proti všem," odmítl spekulace, zda ho nynější situace nepřinutí předčasně ukončit kariéru v národním týmu.

Tomáš Rosický a Milan Baroš
zdroj: ČTK/AP

Zastal se i Milana Baroše, do něhož se fanoušci trefují nejčastěji. "Souhlasím s trenérem Bílkem, že to je stále náš nejnebezpečnější fotbalista. Ano, teď neproměnil dvě šance, ale vezměte, kolikrát nás už zachránil. A že u toho gestikuluje? Takový přece býval vždy, a to ho znám asi patnáct let, přece ho teď nebudeme předělávat," obhajoval útočníka, jenž je v nemilosti pro promarněných sobotních šancích.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy