Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Bílek: Takový zápas jsme nutně potřebovali

Praha - Trenér českých fotbalistů Michal Bílek neskrýval po vítězství 4:0 v přípravném duelu nad Ukrajinou spokojenost s výsledkem i s předvedenou hrou. Pochvaloval si, že hráči, kteří dnes dostali příležitost místo některých chybějících opor, dokázali, že jsou v národním celku právem. Výhru podle něj reprezentace nutně potřebovala, aby se mohla s větším klidem chystat na závěr evropské kvalifikace.

Michal Bílek
zdroj: AP Photo autor: Scott Heppell

"Samozřejmě jsem moc spokojený nejen s výsledkem, který je velmi dobrý, ale také s předvedenou hrou. Velmi dobře jsme do zápasu vstoupili a myslím, že jsme ho celý odehráli velice dobře. Jsem rád, že hráči, kteří dostali příležitost, ji chytili a dokázali, že jsou v národním týmu oprávněně," uvedl Bílek.

Češi podle něj vítězství nutně potřebovali, protože na něj čekali už od březnového kvalifikačního duelu s Lichtenštejnskem, kdy se naposledy před dnešním utkáním představili doma. "Po dlouhé době jsme hráli doma a jsem rád, že jsme fanouškům ukázali, že dovedeme hrát kvalitní fotbal a že se dovedeme prosadit střelecky. Takovýhle zápas jsme nutně potřebovali, aby byl větší klid a mohli jsme se připravovat na další zápasy," připomněl Bílek, že se reprezentanti ocitli po posledních zápasech pod poměrně silným tlakem a kritikou.

"Všichni jsme cítili, že ta kritika nebyla úplně objektivní. Věděli jsme, že i pro nás pro vnitřní pocit je potřeba to utkání zvládnout. Jsem rád, že jsme ho odehráli tak, jak jsme ho odehráli. Mám z toho velmi dobrý pocit," nezakrýval spokojenost Bílek. "Myslím, že jsme podali zodpovědný výkon i ve Skotsku a dnes jsme v tom pokračovali," dodal.

Radost mu dnes udělali také střelec dvou branek Michal Kadlec a ofenzivní záložník Jan Rezek, který stejně jako při remíze ve Skotsku vybojoval penaltu. "Myslím, že Honza oživil naši hru ve Skotsku a dnes znovu ukázal, že je to hráč, s kterým je nutno počítat. I přes tu kritiku, která se na něj valila, ukázal, že je rychlý a důrazný hráč. Oba ty zápasy zvládnul," doplnil kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy