Následuje
Branky, body, vteřiny

Klinsmann k fanouškům: Vezměte si volno, potřebujeme vás

Recife - Kouč amerických fotbalistů Jürgen Klinsmann napsal vlastnoručně omluvenku fanouškům, aby nemuseli do práce a mohli povzbuzovat reprezentační tým na mistrovství světa. Američané mají před duelem s Německem blízko k postupu do osmifinále. Zápas se bude hrát brzy odpoledne amerického času.

Klinsmann na sociálních sítích fotbalové federace USA humornou formou vyzval všechny k fandění. "Potřebujete dopis, abyste nemuseli do práce?" táže se bývalý německý útočník, jenž trénuje Američany tři roky. Omluvenka je opatřena logem federace a Klinsmann je na ní vlastní rukou podepsán. Stačí jen doplnit jméno.

"Prosím omluvte ... v práci ve čtvrtek 26. června. Chápu, že absence sníží produktivitu firmy, ale mohu Vás ujistit, že je to pro důležitou věc. Tým USA hraje rozhodující zápas na mistrovství světa proti Německu a my potřebujeme plnou podporu národa, pokud chceme postoupit do další fáze," předepsal Klinsmann. Apeloval také na samotné představitele vedení firem, aby se zachovali jako dobří šéfové a vzali si taky volno.

Zápas v brazilském Recife začne ve 13:00 brazilského času, čili v pracovní době po celé Americe. Fotbalové MS z Brazílie má v USA rekordní sledovanost, překonalo dokonce i televizní přenosy nejpopulárnější Světové série v baseballu či finále basketbalové NBA.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy