Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Francie - Itálie

Liverpool bude bez Suáreze silnější, věří kouč

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu vstoupili do éry bez Luise Suáreze nepřesvědčivou ligovou výhrou 2:1 nad Southamptonem. Podle trenéra Brendana Rodgerse však tým ještě neukázal plnou sílu. A prý i bez svého kanonýra bude lepší než v minulé sezoně, kdy v Premier League bojoval o titul a nakonec obsadil druhé místo.

Utkání Liverpool - Southampton
zdroj: ČTK/AP

"Ještě jsme tuhle kapitolu zdaleka nedopsali," prohlásil Rodgers v narážce na předchozí ročník. "Naše ambice jsou a musejí být větší než jakýkoli hráč. Ale je pravda, že ještě potřebujeme jednoho útočníka, takže ho budeme shánět," uvedl kouč.

Rodgers je přesvědčen, že i bez Suáreze, který v minulé sezoně dal v 33 ligových zápasech 31 branek a v létě odešel do Barcelony, bude Liverpool bojovat minimálně o umístění v první čtyřce. "Loni nás táhla velká hvězda, ale vždycky byl na prvním místě tým. Luis sice přispěl 31 góly, ale je třeba zmínit, že ostatní hráči přidali dalších 70," uvedl kouč.

"Navíc Luisův odchod umožní zazářit někomu jinému. Podívejte se, jak se za posledních pár let zlepšil Raheem Sterling. To je prostě skvělé," připomněl Rodgers devatenáctiletého záložníka, který gólem a přihrávkou zařídil sobotní výhru nad Southamptonem.

Rodgers také prozradil, že Suárez po přestupu za 75 milionů liber do Španělska na starý klub nezapomněl. "Ráno před zápasem mi poslal krásnou sms zprávu, ve které nám popřál hodně štěstí, abychom začali dobře sezonu," prohlásil. "Jeho srdce pořád patří Liverpoolu, potěšilo mě to," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy