Následuje
Branky, body, vteřiny

Jsme tady proto, abychom postoupili, říká před odvetou Lafata

Malmö Jen jediná branka dělí Davida Lafatu, aby jen pro sebe získal střelecký rekord v předkolech Ligy mistrů. Kapitán fotbalistů Sparty však na rozšíření osmigólové sbírky nemyslí, do Malmö totiž přiletěl především postoupit. Lafata nejprve dal pět gólů proti Levadii Tallinn a minulý týden hattrickem pomohl Spartě porazit v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů Malmö. Osm branek dal v novodobé historii soutěže jen Brazilec Cléo z Partizanu Bělehrad v sezoně 2010/11.

David Lafata
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"O rekordu jsem ani nevěděl. Ale není to o tom, jestli Lafata dal devět nebo deset gólů," řekl dvaatřicetiletý útočník. "Jsme tady proto, abychom postoupili, a je jedno jakým výsledkem. Bere se totiž jen postup, a kdybychom, nedej bože, nepostoupili, byly by všechny moje góly k ničemu," dodal.

Lafatovy gólové bonanzy si navíc všimli i v zahraničním tisku, spoluhráči si proto z kapitána dělali legraci, že měl trochu zpomalit, protože jinak by ho Sparta musela prodat do ciziny. "Mě se jen tak nezbaví," usmál se skoro až stydlivě Lafata. A s charakteristickou skromností si vysvětluje i svou životní formu. "Nějak se to sešlo, prostě se to občas stane," prohlásil Lafata.

"Možná je to tím, že v pohárech se týmy tolik neznají, a tak si nedávají takový pozor," dodal. Jak však prozradil trenér Vítězslav Lavička, Lafata není vždy pouze tichým slušňákem. "Sice na to nevypadá, ale to si pište, že v kabině umí pořádně zařvat," uvedl. Vzhledem k Lafatově fazoně se před středečním zápasem trochu nabízí i srovnání s jiným kanonýrem Zlatanem Ibrahimovicem, který se v Malmö narodil a začal tam s fotbalem.

"Tak já spíš doufám, abych tady zítra neskončil. Klidně ať si celý zápas nekopnu do míče, ale hlavně ať postoupíme," uvedl Lafata. Na rozdíl od většiny spoluhráčů je totiž před odvetou obezřetný. "Je to fotbal, stát se může všechno. Ale doufám, že to nebude náš případ," prohlásil. "Postoupit chtějí i domácí, ale doufám, že po zápase budeme šťastnější my," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy