Sportovní zprávy

Hübschman má se Šachtarem Doněck už sedmý titul

Doněck - Záložník Tomáš Hübschman získal se Šachtarem Doněck posedmé titul mistra ukrajinské fotbalové ligy. Jeho tým rozhodl o svém čtvrtém triumfu v soutěži za sebou čtyři kola před koncem, když dnes ve 26. kole remizoval s dosud druhým Metalistem Charkov 1:1. Český reprezentant strávil zápas na lavičce náhradníků.

Stadion v Doněcku
zdroj: ČT4

Šachtar od konce prvního poločasu prohrával, ale v 84. minutě odvrátil hrozbu druhé porážky v sezoně střídající Ilsinho. Doněck si tak udržel v čele tabulky patnáctibodový náskok a již nemůže být předstižen. Ukrajinskou ligu ovládl již poosmé. Před Charkov se dostalo o skóre Dynamo Kyjev.

Jednatřicetiletý Hübschman letos zažil se Šachtarem úspěšnou sezonu i na mezinárodní scéně. Jeho tým postoupil do osmifinále Ligy mistrů, v němž nestačil na Borussii Dortmund.