Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Hloušek zařídil výhru Norimberku a byl rád, že u toho byl i Vrba

Norimberk - Záložník Norimberku Adam Hloušek prožil dvojnásobně povedený víkend. Když v derby proti Augsburgu asistencí zařídil vítězný gól, pozoroval jeho výkon z tribuny i reprezentační trenér Pavel Vrba. Z jeho přítomnosti na stadionu měl Hloušek radost.

Adam Hloušek v utkání s Bayernem
zdroj: AP autor: Michael Probst

"Potkali jsme se už v sobotu večer, protože trenér Vrba s panem Fitzelem (manažerem reprezentace) bydleli na stejném hotelu jako my s Norimberkem. Nejdřív si sedli s Honzou Morávkem (záložníkem Augsburgu), který přijel z domova, a po večeři pak s námi třemi," uvedl Hloušek. "Bavili jsme se docela dlouho, každého fotbalistu v zahraničí potěší, když se za ním osobně vypraví reprezentační kouč, v klidu s ním pohovoří a vidí ho také na vlastní oči i v utkání," doplnil hráč s pěti starty za národní tým.

Hloušek měl radost, že Norimberk ukončil bavorskému rivalovi sérii osmi utkání bez porážky. "Věděli jsme, že to bude hrozně těžký zápas, protože Augsburg hrál v posledních kolech výborně a už pomalu atakoval příčky do evropských pohárů. Norimberk tam nevyhrál snad čtyřicet let, teď se nám to podařilo opravdu v pravý čas," konstatoval Hloušek.

Jedinou branku utkání 21. kola připravil v 65. minutě pro útočníka Josipa Drmiče. "Bylo jasné, že asi moc gólů v derby nepadne, o to větší radost mám z toho, že jsem pomohl připravit ten jediný vítězný. Ale upřímně řečeno, po něm čas, který zbýval do konce, skoro vůbec neutíkal," vzpomínal Hloušek.

Tentokrát se dostal na levé straně zálohy mnohem víc do hry. "V minulých zápasech jsem byl už hodně naštvaný, že se většinou hrálo po pravé straně, i když jsme my s Plattenhardtem na levé byli několikrát úplně volní, ale nikdo tam balon nepřenesl. V Augsburgu to už bylo mnohem lepší, možná také proto, že se Drmič zprava přesunul na hrot místo Ginczeka," přiblížil bývalý hráč Jablonce, Slavie Praha nebo Kaiserslauternu.

Se svým mužstvem v jarní části sezony vyhrál tři ze čtyř bundesligových utkání a stoupá tabulkou. Příští domácí duel s posledním nováčkem Braunschweigem považuje za klíčový v boji o záchranu. "Je to pro nás důležitější zápas než ty čtyři, které jsme na jaře zatím odehráli. Máme totiž obrovskou šanci posunout se blíž do středu tabulky a ještě víc se uklidnit. Potřebujeme potvrdit výhru z Augsburgu dalšími třemi body a věřím, že se nám to podaří, protože Braunschweig je mnohem silnější a nepříjemnější především v domácím prostředí," upozornil Hloušek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy