Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vrba po návratu z inspekce: Cítím od klubů chuť spolupracovat

Praha - Trenér reprezentace Pavel Vrba se z inspekční cesty, během níž sledoval soustředění Sparty a Liberce, vrátil spokojený. Pochvaloval si, že zástupci obou ligových klubů mají chuť napomáhat spolupráci reprezentace s kluby. Vrba strávil v tréninkových kempech ve Španělsku a Portugalsku, kde oba týmy svá soustředění trávily, pět dní - viděl přípravná utkání a hovořil s hráči i trenéry.

Pavel Vba
zdroj: ČT24

"Celkově to bylo dost přínosné, podobně jako při naší nedávné cestě do Londýna, takže se znovu rozhodně nejednalo o promarněný čas," řekl Vrba po návratu. "Velmi důležité bylo setkání s trenéry. Nastínili jsme jim naše představy a formu budoucí spolupráce. Jsme rádi, že jak ze Sparty, tak i z Liberce cítíme chuť a vůli pomáhat. Setkali jsme se s ochotou, podobně jako při lednové schůzce se zástupci a hráči Plzně," dodal.

Dobrý pocit měl Vrba i ze setkání s hráči, se kterými počítá do širšího kádru. "Nešlo jen o to, abychom přímo na místě viděli jejich formu. Se všemi jsme samozřejmě také mluvili a řekli jim o našich určitých pravidlech. A také jsme vycítili, že je pro ně reprezentace lákadlem a jasnou motivací. To nás těší," řekl Vrba.

Vrba sledoval přípravné zápasy Sparty

Na vlastní oči viděl výhru Sparty nad Lokomotivem Moskva 2:1 i její porážku 0:1 s Razgradem. "Sparta proti Lokomotivu nastoupila v papírově silnější sestavě a proti týmu, který v ruské lize usiluje o titul, uhrála opravdu výborný výsledek. Navíc to podložila kvalitní hrou," uvedl Vrba. Příští víkend se chystá na bundesligové utkání Augsburgu s Norimberkem. "Můžeme tam vidět v akci až čtyři české hráče," podotkl.

Zápas Norimberku s Adamem Hlouškem, Ondřejem Petrákem a Tomášem Pekhartem sledoval Vrbův asistent Karel Krejčí. "Když budou všichni tři kluci pravidelně nastupovat, samozřejmě budou patřit i do širšího kádru reprezentace. Tak jsem jim to také řekl, když jsme se po zápase setkali. Musíme si přát, aby si vybojovali stálé místo. Ale to platí pro všechny hráče, které máme v hledáčku," řekl Krejčí.

Záložník Norimberku Adam Hloušek (vlevo) v souboji s Thiagem Alcantarou z Bayernu Mnichov
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Probst

Pozitivní dojem na něj udělal zejména stoper Petrák, který do Norimberku přišel teprve v lednu ze Slavie. "Ondra je asi příjemným překvapením pro všechny, možná ani sám moc nečekal, jak rychle se po přestupu ze Slavie adaptuje. Neztratil se ani proti Bayernu, i když měl spoustu práce se skvělým útočníkem Mandžukičem. Ondra patřil k nejlepším domácím hráčům," chválil Krejčí.

Vidět byl podle něj i levý záložník Hloušek. "Adam je velký srdcař a bojovník, zase toho spoustu naběhal a hlavně v prvním poločase byl dost vidět. Po změně stran se už trochu vytratil. Ale bylo to dané i tím, že Bayern ukázal velkou kvalitu a v pohodě si kontroloval náskok," hodnotil Krejčí.

Pekhart by mohl dostávat více času

Potěšující bylo i nasazení útočníka Pekharta. "Na Tomášovi byla trochu znát menší herní praxe z posledních týdnů a měsíců. Navíc proti vynikající obraně Bayernu a přesile to měl dost těžké," řekl Krejčí. Věří však, že nyní bude útočník dostávat větší prostor. "Tomášova chvíle může přijít v následujících utkání proti slabším týmům. Při zranění spoluhráče by nyní měl dostat o dost víc šancí a on to musí brát jako motivaci, aby ukázal, že na hřiště a do základu právem patří. Pak to bude dobré i pro reprezentaci," dodal reprezentační asistent.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy