České ragby

Hertha si poradila se Stuttgartem

V 31. kole německé ligy si fotbalisté Herthy Berlín poradili se Stuttgartem 2:0. Český záložník Vladimír Darida odehrál 74 minut.

Fotbalisté Herthy slaví gól

Důležitou výhru v boji o setrvání v nejvyšší soutěži vybojoval také čtrnáctý Augsburg, který vyhrál v Bochumi 2:0. Český brankář Tomáš Koubek zůstal v dresu vítězného týmu na střídačce.

Na lavičce berlínského celku absolvoval jubilejní 500. zápas v bundeslize trenér Felix Magath. Hertha vykročila za třetím vítězstvím z posledních pěti duelů ve 4. minutě, kdy se prosadil Selke. Sedmadvacetiletý útočník se trefil potřetí v sezoně. V nastaveném čase zpečetil triumf Herthy střídající Belfodil.

Stuttgart neskóroval ve třetím zápase za sebou a nevyhrál počtvrté v řadě. Od sestupového 17. místa ho dělí dva body.

Fotbalisté Augsburgu vyhráli po dvou porážkách. Tým kouče Weinzierla poslal v Bochumi do vedení po čtvrt hodině hry Hahn a do přestávky vstřelil druhý gól z penalty Gregoritsch. Augsburg se v tabulce přiblížil třinácté Bochumi na rozdíl jednoho bodu. Bochum prohrála v lize podruhé za sebou.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:

Bochum - Augsburg 0:2 (15. Hahn, 43. Gregoritsch z pen.), Hertha Berlín - Stuttgart 2:0 (4. Selke, 90.+3 Belfodil).