BBV po 25 letech

Freiburg se rozešel s Estorilem smírně 1:1

Freiburg - Domácí do vedení poslal již po jedenácti minutách Vladimír Darida, pro kterého to byla premiérová branka v červeném dresu. Freiburgu patřila první půle, hrozil právě Darida nebo Mehmedi, skóre se ale už do přestávky neměnilo. Druhých 45 minut už mělo jiný průběh, Estoril tlačil a dostal se i k remízové brance Seby. Domácím ke konci nepomohl ani příchod Václava Pilaře a zápas skončil 1:1 - remíza ani pro jeden tým nic neřeší, naopak nahrává šancím Liberce. Utkání Freiburg - Estoril jsme sledovali v podrobném on-line přenosu. V dalších utkáních PAOK Soluň Tomáše Necida doma porazila izraelský tým Maccabi Haifa, Tottenham zase venku přehrál Tiraspol a udržel stoprocentní bilanci.

Freiburg - Estoril
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Necidova Soluň doma vyhrála nad Maccabi Haifa

Útočník Tomáš Necid sledoval jen z lavičky výhru PAOK Soluň 3:2 nad Maccabi Haifa. Řecký tým doma prohrával po dvaceti minutách o dvě branky, ale nakonec skóre otočil. Slovenský záložník PAOK Miroslav Stoch však v prvním poločase neproměnil dokonce dvě penalty.

Stoprocentní bilanci a třetí čisté konto udržel Tottenham, který vyhrál 2:0 na hřišti Šeriffu Tiraspol. Za londýnský tým se prosadili ve 12. minutě obránce Jan Vertonghen a čtvrt hodiny před koncem útočník Jermain Defoe. Ten je se čtyřmi góly nejlepším střelcem EL.

Kadlec se za Frankfurt znovu trefil

Václav Kadlec pokračuje ve výtečné střelecké formě a ve Frankfurtu zaznamenal po letním příchodu ze Sparty už šestý soutěžní gól. Proti Maccabi Tel Aviv se jednadvacetiletý útočník za domácí trefil ve 13. minutě po dorážce Meirovy hlavičky do tyče. Ještě v prvním poločasu byl po dvou rychlých žlutých kartách vyloučen hostující Tal Ben Haim. Krátce po pauze využil přesilovku druhým zásahem Alexander Meier. Německý tým neztratil ve třech zápasech ani bod, navíc udržel pokaždé čisté konto.

Reprezentační obránce Ondřej Mazuch s Dněpropetrovskem uspěl na půdě Pacosu Ferreira až díky závěrečné desetiminutovce, kdy rozhodli o výhře 2:0 kapitán Ruslan Rotan a Jevhen Konopljanka. Český brankář hostů Jan Laštůvka zůstal opět jen mezi náhradníky.

3. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:

Skupina A:

Swansea - Kubaň Krasnodar 1:1 (0:0)
Branky: 68. Michu - 90.+3 Cissé. Rozhodčí: Jakobsson (Isl.).

Valencie - St. Gallen 5:1 (4:0)
Branky: 21. a 30. Cartabia, 12. Alcácer, 33. R. Costa, 71. Canales - 74. Nater. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skupina B:

Dinamo Záhřeb - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodčí: Gil (Pol.).

Oděsa - Ludogorec Razgrad 0:1 (0:1)
Branka: 45. Zlatinski. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Skupina C:

Salcburk - Standard Lutych 2:1 (0:0)
Branky: 53. Soriano, 85. Ramalho - 88. Mujangi Bia z pen. Rozhodčí: Kružliak (SR). ČK: 42. Mané - 38. Carcela-González, 67. Kanu.

Elfsborg - Esbjerg 1:2 (0:1)
Branky: 69. Jönsson - 7. a 67. Andreasen. Rozhodčí: Oliver (Angl.).

Skupina D:

Waregem - Maribor 1:3 (1:2)
Branka: 12. De Fauw - 21. Črnic, 34. Mertelj, 49. Mezga. Rozhodčí: Studer (Švýc.). ČK: 57. Mileč (Maribor).

Wigan - Kazaň 1:1 (1:1)
Branky: 40. Powell - 15. Prudnikov. Rozhodčí: Meyer (Něm.).

Skupina E:

Pacos Ferreira - Dněpropetrovsk 0:2 (0:0)
Branky: 83. Rotan, 86. Konopljanka. Rozhodčí: Chapron (Fr.).

Fiorentina - Pandurii Targu Jiu 3:0 (2:0)
Branky: 26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado. Rozhodčí: Zelinka (ČR).

Skupina F:

Eintracht Frankfurt - Maccabi Tel Aviv 2:0 (1:0)
Branky: 13. KADLEC, 53. Meier. Rozhodčí: Damato (It.). ČK: 34. Ben Haim (Maccabi).

Bordeaux - APOEL Nikósie 2:1 (1:1)
Branky: 24. Sané, 90. Henrique - 45. Goncalves. Rozhodčí: Strömbergsson (Švéd.).

Skupina G:

Dynamo Kyjev - Thun 3:0 (1:0)
Branky: 35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev. Rozhodčí: Özkahya (Tur.).

Genk - Rapid Vídeň 1:1 (1:0)
Branka: 21. Gorius - 82. Sabitzer. Rozhodčí: Gautier (Fr.).

Skupina H:

Slovan Liberec - Sevilla 1:1 (1:0)
Branka: 20. RABUŠIC - 88. Machín. Rozhodčí: Dean (Angl.). ČK: 78. KOVÁŘ (Liberec).

Freiburg - Estoril 1:1 (1:0)
Branky: 11. Darida - 53. Sebá. Rozhodčí: Todorov (Bul.).

Skupina I:

Lyon - Rijeka 1:0 (0:0)
Branka: 67. Grenier. Rozhodčí: Dias (Portug.).

Betis Sevilla - Guimaraes 1:0 (0:0)
Branka: 50. Vadillo. Rozhodčí: Koukoulakis (Řec.).

Skupina J:

Trabzonspor - Legia Varšava 2:0 (1:0)
Branky: 7. Janko, 83. Adin. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.).

Apollon Limassol - Lazio Řím 0:0
Rozhodčí: De Sousa (Portug.).

Skupina K:

Machačkala - Tromsö 1:0 (1:0)
Branka: 19. Burmistrov. Rozhodčí: Mažeika (Lit.).

Šeriff Tiraspol - Tottenham 0:2 (0:1)
Branky: 12. Vertonghen, 75. Defoe. Rozhodčí: Liany (Izr.).

Skupina L:

Šachťor Karaganda - Alkmaar 1:1 (1:1)
Branky: 11. Finončenko - 26. Gudmundsson. Rozhodčí: Aranovskij (Ukr.).

PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2 (2:2)
Branky: 35. Vítor, 39. Ninis, 66. Salpingidis - 13. Ndlovu, 21. Golasa. Rozhodčí: Teixeira (Šp.).