Jelena Ostapenková - Karolína Plíšková

Freiburg bez Čechů nestačil na Sevillu, Ondrášek se trefil za Tromsö

Sevilla – Bez Daridy, bez Krmaše, bez Pilaře a bez bodu. Fotbalisté německého Freiburgu nestačili v druhém zápasu základní skupiny H Evropské ligy na Sevillu a na jejím hřišti podlehli 0:2. Tým z Andalusie potvrdil pozici favorita a na kontě má již šest bodů. Dařilo se i Tottenhamu, jenž vyhrál rovněž 2:0 v Machačkale. Mezi střelce se zapsal český útočník Zdeněk Ondrášek, jenž vstřelil jedinou branku Tromsa při remíze se Sheriffem Tiraspol 1:1.

Fotbalisté FC Sevilla
zdroj: ČTK/sportfotodienst

Sevilla do utkání s Freiburgem vstoupila aktivně a německý celek přehrávala, ale kromě dlouhých balonů za obranu na dobře bránící hosty nebyla schopná dlouho nic vymyslet. Největší šanci favorita měl v prvním poločase mladý Samperio, ale nebezpečnou střelu vyrazil brankář Baumann na roh. Freiburg sice tahal za kratší konec, ovšem dokázal několikrát zahrozit. Aktivní byl zejména Hanke. Do kabin však oba celky odcházely za stavu 0:0.

Podobný obraz hry pokračoval i v druhém dějství, i když domácí přece jenom začali být aktivnější. Rozhodující moment přišel po hodině hry. Po rychlém protiútoku se na půlce dostal k míč k útočníkovi Sevilly Baccovi, jehož průnik dokázal až ve vápně zastavit Diagné. Stoper Freiburgu byl po druhé žluté vyloučen a pokutový kop bezpečně proměnil Perotti.

Sevilla si potom výsledek již hlídala a nastaveném čase si vítězství pojistila. Mladý Samperio si na půlce pohrál hned s třemi hráči, unikl obraně Freiburgu a tváří tvář Baumannovi přihrál před prázdou branku Baccovi, jenž uzavřel skóre na 2:0

Andaluský celek tak zůstává po dvou duelech v EL stoprocentní a napravuje nevydařený vstup do španělské ligy, kde získala stejný počet šesti bodů během sedmi kol. V čele skupiny H má náskok dva body na druhý Liberec, který zdolal portugalský Estoril 2:1.

Ondrášek vstřelil jedinou branku Tromsa

Ondrášek vstřelil úvodní gól duelu s moldavským mistrem v 65. minutě, kdy po Andersenově přihrávce zakončil rychlý protiútok. Český střelec vyrovnal svou bilanci z minulé sezony EL, kdy se v základní skupině trefil také jednou. Vzápětí byl vyloučen stoper hostů Melli, jenže Tromsö i tak o náskok přišlo tři minuty před koncem po trefě Ricardinha.

Stoprocentní zůstává Tottenham. Anglický celek vyhrál na hřišti Machačkaly 2:0 a má skóre 5:0. Kohouti o svém vítězství rozhodli už v první půli, kdy se nejprve trefil Defoe a po přihrávce Walkera Chadli.

Alkmaar, který po nedělním překvapivém odvolání kouče Gertjana Verbeeka vedl dosavadní asistent Martin Haar, přišel o výhru nad PAOK Soluň ve třetí minutě nastavení. Na konečných 1:1 srovnal Salpingidis, jeho kolega z útoku Tomáš Necid zůstal mezi nevyužitými náhradníky.

Lazio vybojovalo remízu 3:3 na hřišti Trabzonsporu až díky dramatickému závěru. Turecký tým díky gólům Erdogana a Mierzejewského vedl ve 22. minutě už 2:0 a na snížení Onaziho rychle zareagoval třetí brankou Paulo. Střídající útočník Floccari nicméně slepenými góly z 84. a 85. minuty duel favoritů skupiny J srovnal.

Skupina A: Kubaň Krasnodar - Valencie 0:2 (0:0) Branky: 73. Alcácer, 81. Feghouli. Rozhodčí: Strahonja (Chorv.). Skupina D: Kazaň - Waregem 4:0 (0:0) Branky: 60. vlastní Duplus, 73. Eremenko, 81. Rjazancev, 89. Natcho. Rozhodčí: Tohver (Est.). Skupina G: Genk - Thun 2:1 (0:0) Branky: 55. Gorius, 63. Vossen - 90.+3 Martínez. Rozhodčí: Madden (Skot.). Rapid Vídeň - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2) Branky: 53. Burgstaller, 90.+4 Trimmel - 30. Jarmolenko, 34. vlastní Dibon. Rozhodčí: Dean.

Skupina H:
FC Sevilla - Freiburg 2:0 (0:0)
Branky: 63. Perotti z pen., 90.+1 Bacca. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.). ŽK: Iborra, Perotti - Diagné. ČK: 62. Diagné (Freiburg).

Skupina I:
Rijeka - Betis Sevilla 1:1 (1:1)
Branky: 10. Benko - 14. Cedric. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).

Lyon - Guimaraes 1:1 (0:1)
Branky: 53. Gonalons - 39. Maazou. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 90.+3 Maazou (Guimaraes).

Skupina J:
Legia Varšava - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
Branka: 56. Sangoy. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Trabzonspor - Lazio Řím 3:3 (3:1)
Branky: 12. Erdogan, 22. Mierzejewski, 35. Paulo - 84. a 85. Floccari, 29. Onazi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Skupina K:
Machačkala - Tottenham 0:2 (0:2)
Branky: 34. Defoe, 40. Chadli. Rozhodčí: Yildirim (Tur.).

Tromsö - Šeriff Tiraspol 1:1 (0:0)
Branky: 65. Ondrášek - 87. Ricardinho. Rozhodčí: Evans (Wales). ČK: 73. Melli (Tiraspol).

Skupina L:
Šachťor Karaganda - Maccabi Haifa 2:2 (2:0)
Branky: 40. Finončenko, 45. Tarasov - 54. Rayo, 79. Turgeman. Rozhodčí: Vád (Maď.).

Alkmaar - PAOK Soluň 1:1 (0:0)
Branky: 82. Gouweleeuw - 90.+3 Salpingidis. Rozhodčí: Banti (It.).