Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vuelta a Burgos 2020

FIFA: Rozhodčí byli na MS úspěšní

Derdepoort - Rozhodčí byli na světovém šampionátu podle Mezinárodní fotbalové federace FIFA i navzdory několika chybám velmi úspěšní. Šéf komise rozhodčích José Marcia Garcia Aranda prozradil, že podle studie klíčových rozhodnutí, jako jsou uznání branek a nařízení přímých či pokutových kopů, bylo víc než 96 procent verdiktů správných. "Myslím, že výkony rozhodčích byly velice dobré. Je to velký úspěch. A to není jen náš názor, ale fakt," řekl bývalý mezinárodní sudí Aranda. "Nezakrýváme naše chyby ani chyby rozhodčích, ale těch bylo jenom několik," dodal.

Rozhodčí Howard Webb, kterému bylo svěřeno vedení finálového utkání, měl podobný názor. "Nemá cenu tady sedět a říkat, že všechno bylo úplně perfektní. Ale zároveň je důležité vypíchnout to, že naprostá většina verdiktů byla správná," prohlásil osmatřicetiletý Angličan, který byl jedním z mála profesionálních rozhodčí na šampionátu. 

Většina fanoušků si ale přesto z letošního MS nezapamatuje správně odpískané ofsajdy a fauly, ale právě přehmaty. Ve skupině přišli Američané o regulérní gól do sítě Slovinska, platit naopak neměla branka Brazilce Luíse Fabiana, který si předtím při zpracování hned dvakrát pomohl rukou. 

Nejzávažnějších chyb se pak dopustili muži na čarách během osmifinále. Uruguayští rozhodčí neuznali vyrovnávací gól Angličana Franka Lamparda na 2:2 do sítě Německa, třebaže míč po jeho střele evidentně skončil za brankovou čárou. Italská čtveřice zase poškodila Mexičany, když přehlédla jasný ofsajd argentinského útočníka Carlose Téveze před úvodní brankou. Oba poškozené týmy v osmifinále vypadly."Letošní výkony nás nepřekvapily, úroveň pískání se zlepšuje, s rozhodčími pracujeme po mnoho let. Všechny chyby jsme navíc rozebírali na našich denních schůzkách se sudími," uvedl Aranda. FIFA už se přesto rozhodla zvážit změny v systému rozhodčích, do příštího světového šampionátu buď zavede video, nebo přidá dvojici arbitrů, aby hlídali pokutová území.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy