Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1972

Krejčí je před Betisem fit a hlásí: Věřím, že už to na 90 minut bude

Po doléčení zranění sparťanský kapitán Ladislav Krejčí cítí, že by ve čtvrtečním utkání skupinové fáze Evropské ligy s Betisem Sevilla mohl zvládnout kompletní minutáž. Na tiskové konferenci mimo jiné zdůraznil, že považuje za velký rozdíl, pokud by obhájci českého titulu pokračovali na jaře ve stejné soutěži, nebo v nižší Evropské konferenční lize. Nad možností, že by si Pražané jarní play-off pohárů nezahráli, vůbec nepřemýšlí.

Ladislav Krejčí v zápase Sparty s Arisem Limassol
zdroj: Reuters autor: David W Cerny

Krejčí se zranil v polovině října v dresu české reprezentace v kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy s Faerskými ostrovy. Do hry se vrátil před třemi dny, kdy do ligového měření sil se Zlínem zasáhl v 62. minutě.

"Druhý týden už jedu naplno s týmem. Věřím, že už to na 90 minut bude," prohlásil čtyřiadvacetiletý defenzivní univerzál. "Žádné čekání na zápas kvůli zranění není příjemné, těšil jsem se (na návrat) dost. Právě kvůli utkáním v evropských pohárech s takovými top týmy hrajeme fotbal. Těším se moc," konstatoval Krejčí.

Část rekonvalescence strávil ve Španělsku. "Ze začátku mi to určitě pomohlo, protože není jednoduché, když je sezona a nemůžete být součástí zápasů. Je dobře, že jsem aspoň na chvíli z prostředí vypadl a soustředil se jen na to, aby se tělo dalo co nejdřív do kupy." 

Sparta ztrácí na vedoucí Betis pět bodů a na Rangers FC o dva méně. První dva týmy z každé skupiny si na jaře zahrají vyřazovací část EL, celky z třetích míst zase EKL. "Jednoznačně je v tom velký rozdíl. Proto se budeme snažit dělat všechno pro to, abychom do poslední chvíle měli jakoukoli šanci Evropskou ligu hrát," zdůraznil Krejčí.

"Věřím, že v Evropě na jaře budeme"

Nepřipouští si možnost, že by se svěřenci dánského trenéra Briana Priskeho na jaře v pohárech vůbec nepředstavili. Na poslední Aris Limassol, na jehož stadionu 14. prosince zakončí skupinu C, mají náskok jednoho bodu.

"Evropa je jednoznačně důležitou součástí toho, jak se chceme prezentovat, kde chceme být a s kým se chceme porovnávat. Je to motivace porovnávat se s těmi nejlepšími a s nimi se potkáte v evropských soutěžích. Věřím, že v Evropě na jaře budeme," podotkl Krejčí.

"Motivace do těchto zápasů je stejná za jakékoli situace. Chceme se srovnávat a porážet lepší evropské týmy, které mají větší jméno než my. O to vždycky v těchto zápasech stojíme," prohlásil odchovanec Brna.

Na začátku října Sparta prohrála na Betisu 1:2, přestože vedla. "Nejdůležitější bude udržet koncentraci po celou dobu zápasu. Na Betisu jsme odehráli velmi slušný první poločas, ale ve druhém nás trochu přehráli. Musíme v každé situaci udržet plán," uvedl Krejčí.

"Nálada v týmu je dobrá. Pomohla k tomu hodně i reprezentační pauza. Ti, co neodjeli, si odpočinuli, protože intenzita a pravidelnost utkání byla velká. Aspoň krátký odpočinek, hlavně ten psychický, byl potřeba," dodal sedminásobný český reprezentant.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články