Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HMS Skotsko 2024

Češi jsou top mužstvo, musíme se zlepšit v obraně, připomněl Enrique první duel v Praze

Hlad po fotbale v Málaze je zaručen. Třicetitisícový stadion se vyprodal během 15 minut. Trenér španělských fotbalistů Luis Enrique si uvědomuje, pokud mají jeho svěřenci fanoušky potěšit, musí podat v nedělním utkání skupiny A2 Ligy národů proti českému týmu výrazně lepší výkon než před týdnem při remíze 2:2 v Praze. Přímý přenos utkání sledujte v neděli od 20:15 na ČT sport a ČT sport Plus.

Španělé před týdnem v Edenu dvakrát prohrávali a remízu zachránili až gólem v 90. minutě. "Abychom vyhráli, určitě se musíme značně zlepšit. Podle mě je český tým v naprosto skvělém stavu, je to top mužstvo. Zápasy s Čechy jsou vždy náročné, protože hrají jiným způsobem, než na jaký jsme zvyklí. Moc nám to nevyhovovalo. V Praze hráli s velkým nasazením a zaujetím, v dobrém počtu hráčů se poskládali kolem vápna a udělali tam bariéru, kterou jsme těžko překonávali," řekl Enrique v Málaze.

"Musíme určitě zlepšit zejména obranu. Po ztrátě míče nesmíme Čechům umožňovat takové situace, po kterých dali góly v Praze. Když přijdeme o míč, budeme se snažit ho hned získat zpět. Myslím, že ještě budeme mít možnost ukázat, co umíme. Naším cílem je mít hodně šancí a proměnit je v góly," doplnil dvaapadesátiletý trenér.

Také obránce Jordi Alba čeká podobné utkání jako před týdnem. "Budeme chtít začít aktivně. Češi nám v prvním zápase dělali problémy v obraně rychlými brejky, byl to dost komplikovaný zápas. Doufejme, že to zítra dobře dopadne. Koneckonců hrajeme doma, takže po vítězství toužíme více než kdy jindy," uvedl Alba.

Jeho tým ve čtvrtek vyhrál ve Švýcarsku 1:0, poprvé ve skupině zvítězil a na druhém místě tabulky ztrácí dva body na vedoucí Portugalsko. Na český celek mají Španělé po třech z šesti kol k dobru bod. "Čeká nás poslední zápas nesmírně náročné sezony, zápasů bylo opravdu hodně. Je třeba zakončit sezonu vítězně, abychom si mohli užít dovolenou co nejlépe," poznamenal levý obránce Barcelony.

Španělé se v Málaze představí poprvé od listopadu 2017 a výhry 5:0 v přípravě nad Kostarikou. Tamní klub z přístavního města na samém jihu země, kde se aktuálně pohybují teploty kolem 30 stupňů, se jen těsně udržel v druhé lize.

"Je to, jako když jste už dlouho nebyli na žádném koncertu a do města přijede nějaký dobrý zpěvák. V Andalusii je nadšení pro fotbal obrovské. Když nám federace řekla, že se lístky za 15 minut vyprodaly, ukazuje to, jaké je to fotbalové město," podotkl Enrique.

"Je to milé. Několikrát jsme tu hráli a bylo vidět, jak lidi tady v Andalusii mají fotbal rádi. Panuje tu možná ještě větší nadšení než jinde. Doufám, že lidem poskytneme příjemný zážitek a že to bude kouzelná noc," dodal Alba.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články