Následuje
Branky, body, vteřiny

Bude Balotelli sledovat Euro jen v televizi? Musí toho hodně předvést, říká trenér

Milán - Trenér italské fotbalové reprezentace Antonio Conte naznačil, že útočník Mario Balotelli bude muset o místo v kádru pro mistrovství Evropy ve Francii tvrdě bojovat.

Mario Balotelli v dresu AC Milán
zdroj: AFLO autor: Maurizio Borsari

Problémový muž italského fotbalu, který z Liverpoolu hostuje v AC Milán, po sobotním losu Eura zveřejnil na svém instagramu jména soupeřů "squadry azzury" v základní skupině s dovětkem "Už se nemůžu dočkat".

Conte, který od svého nástupu po MS 2014 v Brazílii nominoval problémového útočníka jen jednou, na to sarkasticky zareagoval: "Nemůže se dočkat čeho? Až bude hrát na Euru, nebo až ho bude sledovat v televizi?"

Vicemistr Evropy z roku 2012 Balotelli má dosud v reprezentaci na kontě 33 zápasů, v nichž vstřelil 13 branek. "Je jen na něm, aby mi dokázal, že by měl být nominován. Ale musí toho ještě opravdu hodně předvést," řekl Conte na adresu Balotelliho, kterého letos sužují zranění i výkyvy formy.

"Každého budu pozorně sledovat, ale zároveň vím, kdo jak přispěl k postupu. Každý, kdo chce být nominován, mi to musí naplno dokázat," dodal Conte.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy