MS v dráhové cyklistice 2024

Bilbao jasně přehrálo Espaňol a naladilo se na zápas se Slavií

Bilbao se ideálním způsobem připravilo na zápas v Evropské lize proti Slavii. V 10. kole domácí soutěže totiž jasně porazilo Espaňol Barcelona 4:1, za který celé utkání odehrál Alex Král. Dvěma góly řídil vítězství Iňaki Williams.

Slavící hráči Bilbaa
zdroj: REUTERS autor: Vincent West

Domácí otevřeli skóre už v šesté minutě, kdy se z rohu trefil obránce Vivian. Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 Iňaki Williams a ghanský reprezentant se za další dvě minuty radoval také jako střelec třetí branky Athleticu.

Čtvrtou trefu Bilbaa přidal deset minut po přestávce Berenguer. Čisté konto domácímu brankáři Agirrezabalovi sebral až v nastaveném čase střídající Tejero, jenž se trefil z přímého kopu.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v lize uspěli po dvou ztrátách a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Espaňol prohrál pošesté v sezoně a je na 14. místě.

Španělská fotbalová liga – 10. kolo:

Bilbao  Espaňol Barcelona 4:1 (28. a 30. I. Williams, 6. Vivian, 55. Berenguer  90.+2 Tejero).