Touchdown

Bayern postoupil v poháru přes Koubkův Augsburg, Müller má další rekord

Bayern Mnichov v pohárech válí. V tom domácím německém čerstvě postoupil do třetího kola poté, co porazil Augsburg 5:2. Opora bavorského velkoklubu Thomas Müller si při té příležitosti připsal další rekord. Německý reprezentant, který strávil na trávníku jen závěrečných jedenáct minut, vyhrál 52. zápas v soutěži, čímž vyrovnal bilanci legendy Werderu Brémy Mirka Votavy.

Bayern postoupil v poháru přes Augsburg

Před měsícem v Bundeslize Augsburg porazil Bayern 1:0 a i v poháru měl nakročeno k dalšímu překvapení, protože od deváté minuty vedl po přesné střele Madse Pedersena zpoza šestnáctky. Hosté se však vrhli do útoku.

A úspěšně. Českého brankáře domácích Tomáše Koubka překonali dvakrát Eric Choupo-Moting a jednou Joshua Kimmich. Vlastní gól mnichovského stopera Dayota Upamecana sice znamenal snížení na 2:3, uklidnění ale Bayernu přinesl Alphons Davies. Kanadský křídelník nejprve pěkným průnikem od levé postranní čáry připravil čtvrtý gól pro Jamala Musialu a v nastavení po Müllerově přihrávce sám dovršil výhru Bayernu 5:2.