Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

V neděli rozhodne současnost, má jasno Gula před šlágrem jara v Edenu

Nepříznivou bilanci Viktorie, která na stadionu Slavie prohrála předchozích šest utkání, neřeší. Pro trenéra plzeňských fotbalistů Adriána Gulu je před magnetem 28. ligového kola podstatná aktuální situace. Prodlouží jeho svěřenci šňůru vítězství v řadě?

Trenér Adrián Gula na lavičce Plzně
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Slávisté, kteří mají na druhou Plzeň osmibodový náskok, prohráli doma s úhlavním rivalem v boji o titul naposledy v dubnu 2014. Od té doby v Edenu v rámci nejvyšší soutěže šestkrát vyhráli při celkovém skóre 16:1.

"Minulost v takových zápasech nerozhoduje. Je u nich podstatné nasazení, nastavení a motivace v daný moment, což je neděle o sedmé hodině. Předešlá střetnutí naštěstí v sobě nemám, tak jsme se o tom snažili bavit i s chlapci. Minulost jednoduše nerozhodne nejbližší duel. Ten rozhodne současnost a to, jak budeme připraveni," řekl Gula na klubovém webu.

"Soupeře respektujeme. Má kvalitní mužstvo, ale více týmů v české lize má velkou kvalitu a vždy potřebujete jít na maximum. Pro mě je podstatné to nastavení, aby chlapci důvěřovali svým vlastním silným stránkám a šli s odhodláním naplno bez ohledu na minulost," doplnil.

Čtyřiačtyřicetiletý kouč vyhrál s Viktorií na jaře všech osm soutěžních klání a úspěšnou sérii by rád prodloužil i proti Slavii. "Už se opakuji, ale pro mě je každý zápas v lize výzvou a obzvlášť ten nejbližší, který je nejdůležitější. Je pro nás výzvou podat v neděli stoprocentní týmový výkon a udělat maximum pro vítězství," pokračoval s nadhledem Gula.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu v Ostravě
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Slavii se na rozdíl od Plzně vstup do jarní části příliš nepodařil, ale po koronavirové přestávce vyhráli úřadující mistři všechna tři ligová utkání, navíc bez inkasovaného gólu.

"Už dlouhodobě se ukazuje, že Slavia má svou kvalitu a jasný herní styl. Ten není o tom, že by vyčkávali nebo hráli z hlubokého bloku a na náhodu. Víme o jejich silných stránkách, ale my se také chceme prezentovat vlastním herním stylem. Proto očekávám kvalitní zápas, předurčuje k tomu jak kvalita týmů, tak postavení v tabulce," konstatoval Gula.

Respekt k Trpišovskému

Bývalý kouč Žiliny nebo slovenské reprezentace do 21 let se mimo jiné těší i na trenéra vršovického mužstva Jindřicha Trpišovského.

"Bez ohledu na to, že dosáhl velkých úspěchů se Slavií a obohatil český fotbal, měl můj velký respekt a uznání už předtím –⁠ za svou práci, odhodlání. Bylo pro mě vždy potěšením, když jsme si mohli popovídat a vyměnit pár informací," zakončil Gula.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy