Následuje
Panorama

V Mladé Boleslavi proběhl řez kabinou, Komličenka chce klub získat nastálo

Desáté místo v tabulce a výsledky jako na houpačce. Pro ambiciózní Mladou Boleslav nelichotivé podzimní vysvědčení, což se rozhodlo vedení klubu řešit změnami v kádru. K návratu do horních pater mají pomoci mimo jiné Dominik Mašek z Bohemians 1905 či Tomáš Hájek z Plzně. Hostování nejlepšího ligového střelce Nikolaje Komličenka z Krasnoradu chce středočeský celek změnit v přestup.

Nikolaj Komličenko z Mladé Boleslavi slaví gól proti Slovácku
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Z týmu z města automobilů odešli brankář Luděk Vejmola s útočníkem Stanislavem Klobásou do Jihlavy a Lukáš Hůlka bude hostovat v Bohemians 1905. Vedení už také nepočítá se záložníky Tiémokem Konatém a Jiřím Valentou, obráncem Lukášem Pauschekem a brankářem Lubošem Kamenárem. "Bylo tady víc starších hráčů, kteří v dlouhodobém kontextu nepředvedli kvalitu s ohledem na vytvořené podmínky," uvedl prezident klubu Josef Dufek s tím, že od nových posil si slibuje velké věci.

Do Mladé Boleslavi přestoupili záložníci Mašek, Jakub Fulnek z druholigové Jihlavy a brankář Jan Stejskal z Hradce Králové, na hostování přišel zmíněný Hájek. Z hostování se také vrátili Aleksandar Šušnjar s Jakubem Klímou a šanci dostane také několik odchovanců.

Dorazit by měli i Philipp Tvaroh z Ingolstadtu, brazilský záložník Ewerton ze Zlatých Moravců, jeho krajan Marco Tulio z Vlašimi, obránce Alexej Tatajev z Krasnodaru a Lukáš Budínský z Karviné. "Podle věkové i typologické skladby je vidět, že budujeme nové perspektivní mužstvo," řekl Dufek.

"Při pohledu na tabulku je jasné, že jaro bude dramatické nejen po sportovní stránce, ale i po psychické. Proto jsme se to rozhodli zpevnit a přivedli jsme na krátkodobé hostování Hájka z Plzně," přidal boleslavský funkcionář. "Prvním cílem je být do desátého místa a mít na jaře klid," přidal.

Do budoucna by Dufek chtěl, aby nový tým opět hrál na špici tabulky. "Je zájem o dva tři hráče, kteří jsou u nás pod smlouvami. Ale neuvolnili jsme je a nechceme uvolnit, protože musí přijít stabilizace. Nechci vykřikovat nějaké věci, ale byli bychom rádi, kdybychom se vrátili do první šestky," prohlásil.

Minimálně na jaře by měl Mladé Boleslavi ke splnění vytyčených cílů pomoci i Komličenko, jenž je po podzimu s 18 góly nejlepším střelcem první ligy. Ruský útočník je zatím v klubu na hostování z Krasnodaru, ale jedná se o jeho přestupu. "Je to otázka dnů, týdnů. Jisté ale je, že u nás na jaře zůstane, to je k dnešku jediný jasný fakt. Vidím to ale pozitivně," zakončil Dufek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy