Následuje
Sportovní zprávy

V Izraeli Zeman tápal, a tak se vrací do české ligy. V Příbrami chce navázat na staré dobré výkony

Půlrok v celku Hapoel Raanana by asi nejraději co nejdřív hodil za hlavu. Záložník Martin Zeman skončil v izraelském klubu a vrátil se do Příbrami, kde už působil v letech 2014 a 2015. A vedlo se mu tam náramně, byl nejlepším nahrávačem ligy. Středočeši s bývalým fotbalistou Plzně či Sparty podepsali dvouletou smlouvu.

Martin Zeman
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Zemanovi se v Příbrami, kde hostoval z pražské Sparty, povedla především sezona 2014/15. V ní byl s dvanácti asistencemi nejlepším nahrávačem soutěže, navíc přidal pět gólů a pomohl k nečekanému pátému místu.

"Při svém prvním působení u Litavky patřil Martin Zeman k oporám týmu, a to především v ofenzivě. Na levé straně záložní řady dokáže unikat soupeřům a připravovat gólové šance pro své spoluhráče," řekl prezident klubu Jaroslav Starka.

V létě 2015 Zeman odešel do švýcarského Sionu, pak strávil dva a půl roku v Plzni. Angažmá v Raananě se mu nevydařilo, v 10 soutěžních zápasech žádnou branku nevstřelil ani nepřipravil. "V Izraeli mi nevyhovoval styl fotbalu, proto jsem si vybral Příbram, kde jsem již působil. Znám šéfa klubu pana Starku a budu moct hrát opět svůj fotbal," uvedl třicetiletý Zeman, který v české lize ve 147 utkáních vstřelil 10 gólů a přidal 30 asistencí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy