Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Africké duo stoperů ve Slavii se rozpadá. Deli už je hráčem belgických Brugg

Michael Ngadeu zatím ne, je to Simon Deli, kdo odešel první. Mistrovskou Slavii opouští stoper z Pobřeží slonoviny, který si chce vyzkoušet angažmá v belgické lize. Vicemistr tamní soutěže FC Bruggy za něj zaplatí zhruba 2,5 milionu eur (64 milionů korun), což je výstupní klauzule v hráčově smlouvě. Deli měl v Edenu kontrakt ještě na jeden rok, v novém působišti podepsal tříletý kontrakt.

Obránce Slavie Simon Deli
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Slávisté doufali, že se jim povede velkou oporu udržet, ale marně. I když přestup ještě není oficiálně uzavřen, šéf klubu Jaroslav Tvrdík už se s Delim rozloučil.

"Napsal jsi mi, že jsem více než Tvůj šéf, že jsem jako Tvůj táta. A že nyní potřebuješ moje požehnání na cestu za novými výzvami. Je to hrozně těžké, Simone, budeš nám hrozně chybět. Ale máš právo udělat to nejlepší pro svoji rodinu a štěstí. V Edenu budeš vždy doma, Titáne!" napsal Tvrdík.

Deli přišel do Slavie v lednu 2015 ze Sparty a s červenobílými získal dva ligové tituly i dvě vítězství v domácím poháru. Podílel se také na letošním postupu do čtvrtfinále Evropské ligy.

Zájem o něj měli podle médií rovněž Glasgow Rangers, ale nakonec ho získají Bruggy. V belgickém mužstvu má nahradit nizozemského stopera Stefana Denswila, který minulý týden přestoupil do Boloni.

Slávisté doufali, že se jim velkou oporu povede před blížícím se závěrečným 4. předkolem Ligy mistrů udržet, ale marně. "Bohužel odchází, je to pro nás samozřejmě zásah, na který jsme se ale nějakým způsobem připravovali. Ať už příchodem Davida Hovorky nebo dalšími kroky. Oslabení to určitě je, to nebudeme zastírat. Odvedl tu fantastické výkony, ale strašně mu to přejeme, protože je to skvělý kluk," řekl asistent slávistického trenéra Jaroslav Köstl.

Více o Slavii před startem ligy ve Fotbal fokus podcastu:

"Pokud to bylo jeho přání, tak věříme, že se rozhodl dobře. Pro nás je to samozřejmě mrzutá situace, ani bych neřekl z fotbalového hlediska jako spíš z lidského. Budeme mu přát jen to nejlepší za to, co pro Slavii odvedl," dodal Köstl.

V obraně patnáctinásobného mistra Belgie se Deli setká s bývalým spoluhráčem ze Slavie Ukrajincem Eduardem Sobolem, který přišel před týdnem na roční hostování ze Šachtaru Doněck.

A co Ngadeu? Udrží ho Slavia?

Pro Slavii teď bude prioritou udržet druhého afrického stopera Kamerunce Michaela Ngadeua, o kterého je rovněž zájem a má ve smlouvě také výstupní klauzuli. "V tuhle chvíli bych řekl, že to zvládneme. Situaci na přestupovém trhu sledujeme, prostor tam určitě je. Všechny síly ale napínáme k tomu, aby tu Míša byl. Jsme s ním v kontaktu prakticky každý den. Skončil na mistrovství Afriky, má dovolenou. Situace se u něj nemění. O žádném žhavém zájmu teď nevíme," doplnil Köstl.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy