Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Ultimátním cílem je titul, řekl Rosický. Novým kapitánem Sparty se stal Krejčí mladší

Pod vedením dánského trenéra Briana Priskeho se vydávají na novou cestu, což může s sebou přinést i nějaké klopýtnutí. To si sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický uvědomuje. Jedním dechem ale dodává, že i tak je pro Letenské jasným cílem získat ligový titul. Vedle něj by Pražané rádi i do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Pomoci by k tomu měl po uzdravení i nový kapitán týmu, kterým se stal Ladislav Krejčí mladší.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta ve čtvrtek nastoupí na Stavanger v nových dresech

Klub po uplynulé sezoně angažoval dánského trenéra Briana Priskeho. "Naše cíle se nemění. Chceme vyhrávat a být klubem, který nadále rozvíjí hráče a působí v Evropě. Ultimátní cíl je jednoznačný, titul, který chceme. Jsme na začátku nové cesty a chceme jí dát čas a šanci. Na sezonu se moc těším," řekl sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.

"Cílem je samozřejmě titul, na druhou stranu to musí být spojené s tím, že jsme opět na začátku nové cesty, to jsou spojené nádoby. Máme hladový tým, kluci chtějí vyhrávat. Stejně tak víme, že to nebude hned. Začínáme evropskými poháry a obě soutěže (spolu s ligou) jsou stejně důležité. Nemůžeme preferovat začátek jedné nebo druhé soutěže. Věříme, že jsme dobře připravení a že se budeme zlepšovat," prohlásil bývalý hráč Sparty, Dortmundu a Arsenalu.

Možné změny ve Spartě řešil Fotbal fokus podcast:

Také generální ředitel František Čupr si je vědom, že se mužstvu nemusí dařit hned. "Sparta jako vždy musí mít nejvyšší ambice. Chceme vyhrávat tituly a poháry, proto tu jsme. Nemůžeme čekat, že bychom hned všechny válcovali, proto hlavně chceme vidět postup, progres. Chceme, aby každý fanoušek viděl, že se neustále zlepšujeme, že naše hra má smysl, řád a systém," uvedl Čupr.

"V posledních letech se nám nedařilo dosáhnout předsezonních cílů. Právě proto jsem velice rád, že tu máme Briana a nový realizační tým. Vydáváme se méně probádanou cestou zahraničního realizačního týmu, který je pochopitelně velice kvalitně doplněný o nové tváře, jakými jsou například (trenér brankářů) Dan Zítka nebo (sportovní manažer) Tomáš Sivok," konstatoval Čupr.

"Když se vrátím k minulým změnám na trenérském postu, vždy tam byl okamžitý skok a potom útlum. To je věc, které se jednoznačně chceme vyvarovat. Chceme, aby postupný progres byl vidět nejen v nové sezoně, ale i v těch následujících tak, abychom byli skutečně jednička naší ligy. Pro nás je závazné zvládnout kola Konferenční ligy, stejně jako zvítězit na domácí půdě, respektive získat titul," dodal Čupr.

Postup do třetí pohárové soutěže ale podle něj není pro klub z finančního hlediska klíčový. Zkraje června přestoupil do Leverkusenu ofenzivní univerzál Adam Hložek, za kterého Sparta podle německých médií včetně bonusů může inkasovat až 22 milionů eur (539 milionů korun).

"Chceme postoupit do Konferenční ligy, chceme být vidět v Evropě, je to pro nás jeden z hlavních cílů sezony. Všichni věříme tomu, že to vyjde. Má to i druhou stránku, finanční aspekt. Nejsme v situaci, že bychom úspěch nebo neúspěch v Evropě museli balancovat z hlediska finančního rozpočtu. Za to jsem rád. Když uvedu příklad, Adamův odchod nás oslabil sportovně a posílil finančně. Finanční stabilita klubu je zajištěna. Vyřazení by nás ale velice bolelo sportovně," uvedl Čupr.

Trenér Priske se na začátek sezony těší. "Cítím, že jsem tu vítaný. Sparta je klub s velkou historií. Očekávání jsou velká, dlouho už se nevyhrál titul. Nikdy nejsem nervózní, při každém angažmá jsem natěšený na novou sezonu," prohlásil někdejší kouč Midtjyllandu a Antverp.

Novým kapitánem po záložníku Bořku Dočkalovi, který ukončil kariéru, je Krejčí mladší. "Má k tomu všechny předpoklady. Když jsem ho kupoval, všichni mi říkali, že jsem se zbláznil, že kupuju kluka z druhé ligy. Láďa je pro všechny spoluhráče výborným vzorem toho, že píle, práce a láska k fotbalu vás dovedou k tomu, že můžete mít dobrou kariéru. Zaslouží si být kapitánem Sparty," řekl Rosický.

Potvrdil, že Feyenoord Rotterdam má zájem o slovenského obránce Dávida Hancka. "Momentálně je situace taková, že představy obou klubů se výrazně liší. Byli bychom moc rádi, aby od nás z širšího jádra už nikdo jiný neodešel," konstatoval Rosický.

V minulém ročníku skončili Letenští v nejvyšší soutěži třetí 12 bodů za mistrovskou Plzní a prohráli ve finále domácího poháru se Slováckem. Přes kvalifikaci Ligy mistrů se dostali do hlavní fáze Evropské ligy a následně do úvodního jarního vyřazovacího kola Evropské konferenční ligy, kde nestačili na Partizan Bělehrad.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články