Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Sparta potvrdila přestup Zahustela, ten podepsal smlouvu na 3,5 roku

Praha - Záložník Ondřej Zahustel přestoupil z Mladé Boleslavi do Sparty, kde podepsal smlouvu na tři a půl roku. Opačným směrem letenský klub poslal rovněž na přestup Tomáše Přikryla s obráncem Lukášem Pauschekem, kteří na podzim hostovali v Dukle, respektive Bohemians 1905.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

"Ondra už od mládežnických kategorií patřil k největším talentům, ale brzdila ho zranění. Nyní je zažehnal a jeho výkonnost má stoupající tendenci. To potvrzuje i pozvánka do reprezentace," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík. "Je rychlý, důrazný, má dobrou hru hlavou, je gólový, to jsou všechno atributy, které od hráčů očekáváme. A věřím, že bude dobrou posilou," dodal.

Je nám líto, video expirovalo.
Zahustel: Ve Spartě čekám obrovský tlak, ale je to pro mě výzva

"Dá se to brát tak, že posilujeme soupeře, ale nechceme našim hráčům bránit ve štěstí, pokud dostanou takovou nabídku," řekl prezident Mladé Boleslavi Josef Dufek. Středočeský celek by měl mít podíl i na dalším případném přestupu čtyřiadvacetiletého fotbalisty.

Zahustel na podzim odehrál za Mladou Boleslav všech 16 zápasů a se sedmi góly byl druhým nejlepším střelcem týmu. Navíc si vysloužil také premiérovou pozvánku do reprezentačního áčka, za které nastoupil v přípravných zápasech v Polsku (1:3) a v Ostravě proti Srbsku, kde se jednou brankou podílel na výhře 4:1.

"Sparta se neodmítá. Je to výzva a ty já mám rád. V Mladé Boleslavi tlak byl, ale vím, že tady je to jiné. Rád se s tím poperu a těším se na to," prohlásil Zahustel. "Sparta má ty nejvyšší cíle, já jsem na tom podobně, půjdu do toho s tím svým srdcem, které teď bude sparťanské. Byl to vždy můj sen, zahrát si za nejlepší klub v Česku. Teď se mi to splní," dodal.

Převzal už i dres s číslem dvacet, když musel oželet jednadvacítku, kterou nosil v Mladé Boleslavi. "Všichni víme, že ve Spartě nosí číslo 21 David Lafata. Přes to nejede vlak. Ale s tím já problém nemám, nikdy jsem si na číslo nepotrpěl," řekl Zahustel.

Pro Spartu jde už o druhou posilu od skončení podzimní části nejvyšší soutěže. Minulý týden s klubem podepsal smlouvu na 4,5 roku stoper Ondřej Mazuch, který se s týmem od léta připravoval po vážném zranění kolena a odchodu z Dněpropetrovsku. "Jednáme i s Libercem o Josefu Šuralovi, uvidíme, jak to dopadne. Máme v plánu ještě něco, ale k tomu bych se zatím nechtěl vyjadřovat," naznačil Kotalík.

Třiadvacetiletý Přikryl působil ve Spartě od ledna 2012 a letos v lednu odešel na hostování do Dukly. Stejně starý slovenský obránce Pauschek přišel na Letnou před dvěma lety, v týmu se však nedokázal prosadit a od loňského ledna nastupoval za Bohemians 1905.

"Příchody Přikryla a Pauscheka jsou pro nás mimořádně zdařilými transfery, neboť se jedná o mladé, a zároveň zkušené hráče s velkou perspektivou," řekl prezident mladoboleslavského klubu Josef Dufek. "Oba si cení zájmu trenéra Jarolíma a věří, že se pod jeho vedením zlepší podobně jako Jirka Skalák," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy