Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

Nedoufal jsem, že zažiju takovou euforii, přiznal Bílek. Největší ovace sklidil Beauguel

Fotbalisté Plzně po závěrečném pátém kole ligové nadstavby proti Ostravě převzali pohár pro nového mistra. Jednou z ústředních postav dne byl útočník Jean-David Beauguel, který odehrál poslední zápas za Viktorii. Západočeský tým pak vyrazil otevřeným autobusem na triumfální jízdu směrem na náměstí do centra města, kde oslavy šestého titulu v historii klubu před tisícovkami fanoušků vyvrcholily.

Fotbalisté plzeňské Viktorie převzali pohár pro mistry ligy
zdroj: ČTK/Kubeš Slavomír

Plzeň měla už před utkáním jistotu prvního titulu po čtyřech letech, zápas se tak nesl v oslavném duchu. Fanoušci během duelu často skandovali pokřiky jako "Mistři" či "Tak jsme první, no a co?". Během prvního poločasu "kotel" za brankou vytáhl téměř přes celý sektor transparent s nápisem "Mistři" a vyobrazením poháru s číslem šest, symbolizujícím počet mistrovských primátů.

Jednou z ústředních postav podvečera byl útočník Beauguel, který po sezoně po vypršení smlouvy Viktorii opustí. Třicetiletý francouzský kanonýr zaznamenal v závěru úvodního dějství z penalty jediný gól zápasu a 19. brankou v ligové sezoně podtrhl své prvenství mezi kanonýry. Když Beauguel čtvrthodinu před koncem střídal, dočkal se obrovského aplausu vestoje. Viditelně dojatý francouzský útočník sundal dres a ukázal tričko s nápisem "Díky FCVP".

Od 85. minuty stadion několikrát oběhla "mexická vlna". Po závěrečném hvizdu se řada fanoušků neudržela v ochozech a přiběhla slavit na hřiště k zábranám, jimiž pořadatelé oddělili improvizované pódium před hlavní tribunou.

Na něj vystoupali všichni členové realizačního týmu, hráči i funkcionáři včetně šéfa klubu Adolfa Šádka. Stejně jako po středeční výhře 2:0 nad Hradcem Králové v jeho domácím azylu v Mladé Boleslavi, po níž Západočeši získali jistotu titulu, navlékli Plzeňští speciální trička a kšiltovky. Tentokrát na nich stálo "Mistři 6", nápis "FCVP 2021/22" a číslice šest na zádech.

Největší ovace opět sklidil Beauguel. Kapitán Lukáš Hejda poté převzal z rukou výkonného ředitele Ligové fotbalové asociace Tomáše Bárty pohár pro nového šampiona. "Když jsem do Plzně před necelými 10 lety přišel, nevysnil bych si, že tu zvednu pětkrát mistrovský pohár a teď navíc jako kapitán," řekl na tiskové konferenci Hejda.

Slavnostní podvečer si užíval i trenér Michal Bílek. "Atmosféra byla dnes skvělá. Fanoušci výborní po celý zápas a to samé nás čeká na náměstí. Jsem nadšený. Už jsem ani nedoufal, že zažiju takovouhle euforii," uvedl Bílek. "Ve středu po výhře s Hradcem jsme chvíli poseděli. Jsem poměrně slavící typ, takže lze očekávat, že dnes posedíme možná o chvilku déle," dodal s úsměvem kouč, který v sezoně 2006/07 získal double se Spartou.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články