Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Holenda kouzlil nůžkami. "Ani to nemusím trénovat," smál se

Plzeň - Plzeňský útočník Jan Holenda v posledním kole ligové sezony potvrdil velmi dobrou formu - dvěma góly a asistencí pomohl fotbalistům Viktorie k výhře 5:2 nad Příbramí. Především jeho druhá trefa střelou přes hlavu zvedla fanoušky ze sedadel, stejně tak i jeho spoluhráče. Pavel Horváth dokonce vyběhl z lavičky slavit tak vehementně, že od rozhodčího dostal žlutou kartu.

Plzeňský útočník Jan Holenda
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Běžela 59. minuta, když František Rajtoral poslal do vápna centr, který letěl za Holendu. Plzeňský útočník však neváhal a akrobaticky se položil do střely nůžkami. Ty mu vyšly ideálně a míč zaplachtil přesně k tyči mimo dosah bezmocného brankáře Mariána Kelemena. "Určitě to bude kandidovat na gól sezony," rozplýval se po utkání plzeňský trenér Miroslav Koubek. "Byl to hezký gól, ale jestli životní, to nevím. S fotbalem ještě nekončím, tak snad nějaké pěkné góly ještě dám," dodal Holenda.

Větší radost z jeho trefy měli možná spoluhráči, kteří se střelcem bouřlivě slavili. Nejvíce kapitán Horváth, který byl mezi náhradníky, ovšem z lavičky vběhl až na hřiště, aby mohl Holendovi pogratulovat. Stálo ho to žlutou kartu. "Měl jsem radost, že to takhle trefil. Já Honzovi držím hodně palce, neměl to tu jednoduché, ale prosadil se," řekl Horváth.

Také Holenda se všiml, že spoluhráče svou trefou překvapil. "Asi nečekali, že jsem schopen takový gól dát. Z jejich očí a úsměvů byl vidět jednoznačný údiv. Asi to bude tím, že to u mě na tréninku neviděli, protože já takové kousky ani nemusím trénovat, já mám na to dostatečnou kvalitu," prohlásil s úsměvem Holenda. Svými góly pomohl k tomu, že se Plzeň loučila se sezonou vítězně a ještě lépe se tak naladila na oslavy titulu, které po zápase následovaly.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy