Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Plzeň opět zavalily oslavy titulu, hráče potěšily nové skleněné medaile

Plzeň - Fotbalisté Plzně zažili podruhé během dvou týdnů velké oslavy titulu, tentokrát po výhře 5:2 nad Příbramí v závěrečném 30. kole už i s pohárem pro mistra ligy. Za svůj třetí triumf v historii získali také zcela nové mistrovské medaile, které jsou netradičně skleněné. Se závěrečným hvizdem fanoušci vtrhli na hřiště a obklopili provizorní podium, na kterém tým přebíral medaile i pohár. "Bylo to podobné jako před těmi čtrnácti dny. Tehdy to bylo spontánní, ale i dnes to bylo perfektní. My titul slavit umíme," řekl Daniel Kolář.

Plzeňští hráči dostali skleněnou trofej pro vítěze Synot ligy
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Medaile jsou na svém lemu potaženy zlatem, broušení a gravírování trvalo několik dnů. Průměr skleněné medaile je 8,1 centimetru a její váha se blíží patnácti dekům. Hráči navíc dostali i zvětšenou repliku této medaile.

"Medaile jsou krásné, hodně se mi líbí, je to hezká práce. Při oslavách na ně dáme pozor, abychom je nerozbili," prohlásil útočník Jan Holenda. To záložník Daniel Kolář si skleněný suvenýr raději na oslavy ani brát nebude, aby se mu nerozbil. "Už jsem ji dal radši babičce. Ale jsou fakt pěkné, opravdu se povedly. Je to asi nejhezčí medaile, kterou budu mít doma," dodal plzeňský záložník.

Horváth slzy zadržel

Už během utkání nad stadionem kroužilo letadlo s nápisem "Viktorka - mistři ligy". V závěru vyprodaným stadionem běžela mexická vlna a skandování "Tak jsme první, no a co". Oslavnou atmosféru navíc povzbudilo jasné vedení 5:2, nádherný gól Holendy a závěrečné loučení kapitána Pavla Horvátha, který nastoupil na posledních deset minut své bohaté kariéry.

Fanoušci jeho loučení doprovodili choreem, nápisem "Ten, kdo změnil tisíce životů" a také popěvkem z písně Karla Gotta C'est la vie "Řeknu c'est la vie, c'est la vie, tím to končívá, a to mě nebaví, nebaví, hrajte ještě dál, naposledy."

"Držel jsem slzy, snažil jsem se myslet na jiné věci a musel jsem se předklonit, aby nebylo vidět, že se mi do očí hrnou slzy. Ale ustál jsem to. Děkuji fanouškům za choreo, bylo to hezké," popisoval Horváth.

Po ceremonii následovalo rychlé převléknutí a hráči se historickými vojenskými vozy, které v Plzni jsou kvůli oslavám 70. výročí osvobození města americkou armádou a konce II. světové války, přesunuli na náměstí, kde budou oslavy pokračovat. Vše má završit ohňostroj.

"Pak utečeme a naposledy to oslavíme společně. Tohle je titul, který se vyplatí zapít a oslavit," prohlásil Horváth. "Trenér mě v 70. minutě vystřídal, abych pošetřil síly na oslavy. Musíme ukázat, že umíme i slavit, když umíme hrát fotbal," dodal Holenda.

V centru se slavilo i s házenkáři

Několik tisíc lidí zamířilo navečer do centra Plzně oslavit s fotbalisty Viktorie Plzeň jejich třetí mistrovský ligový titul. Do červeno-modrých barev pak plochu zbarvily dresy a šály tisíců lidí, kteří do centra zamířili po skončení zápasu v Doosan aréně.

Nejen fanoušci, ale i některé dominanty města s klubem slavily jeho triumf - klubové vlajky vlály místo městského praporu na budově historické radnice, visely také z oken zvonice gotické katedrály. Nad městem kroužilo letadlo s transparentem "Viktorka - mistři ligy" vyvedeným v klubových barvách. Místní pivovar nabídl fanouškům na dvě hodiny pivo za 15 korun.

Hráči Viktorie oslavují zisk titulu s fanoušky na Náměstí republiky
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Když se zpožděním oproti plánu přijelo před 21:00 nákladní auto s Viktoriány na korbě a objelo s nimi náměstí, lidé už skákali, mávali, skandovali a zpívali chorály a klubovou hymnu. Velkým aplausem pak pozdravili každého člena týmu, když vystoupil na pódium. Většina hráčů na jeviště vstoupila tanečním krokem. Pavel Horváth, který se i při oslavách zhostil role baviče a částečného moderátora, na jeviště sklouzl po břiše na kaluži sektu. Lidem, kteří musí v neděli a v pondělí do práce i dětem do školy slíbil, že jim za účast na oslavách podepíše omluvenky.

K zisku titulu přišli Viktoriánům popřát na pódium další letošní plzeňští ligoví mistři - házenkáři Talentu M.A.T. i se svým pohárem. Součástí více než hodinových oslav, které kromě moderátorů řídili z pódia také Horváth či František Rajtoral, byl ohňostroj.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy