České florbalistky na úvod kvalifikace o MS sestřelily Španělsko

Madrid – Svou cestu za prosincovým mistrovstvím světa v Bratislavě načaly české florbalistky náramně. V Madridu splnily roli favoritek a s domácími Španělkami si pohrály 16:1. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílela útočnice Nela Kapcová. Druhý duel sehraje tým trenéra Miroslava Janovského ve čtvrtek od 16:00 proti Maďarsku.

Historicky první vzájemný duel se Španělskem načala dvěma trefami Krupnová, která ve třetí minutě otevřela skóre a za 103 vteřin překonala brankářku Amoresovou znovu. Další gól přidala ve 12. minutě Kapcová, ale Španělky se čtyři vteřiny před koncem první třetiny také radovaly díky Sanchezové.

Španělky, které skončily před dvěma roky v kvalifikaci celkově na 18. místě, pak vydržely proti semifinalistkám posledního MS v Tampere neinkasovat až do 28. minuty. Dlouhou bezbrankovou pasáž ukončila kuriózním vlastním gólem Fernandezová. Do konce druhého dějství Česky zvýšily už na 10:1 a dalších šest branek přidaly v závěrečné třetině.

Španělsko - ČR 1:16 (1:3, 0:7, 0:6)

Branky: 20. Sanchezová - 12., 36. a 48. Kapcová, 3. a 5. Krupnová, 34. a 60. Mlejnková, 28. vlastní Fernandezová, 30. Plášková, 31. Zittová, 32. Řepková, 32. Halfarová, 42. Urbánková, 45. Paloncyová, 51. A. Bočanová, 57. Čapková. Rozhodčí: Järvi, Kirsilä (oba Fin.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 214.