Bitvu o Jižní město ovládl Herbadent a zůstává stoprocentní

Praha – Neohrožené vládkyně extraligy, florbalistky Herbadentu, si připsaly už deváté vítězství v sezoně. Tříbodový zisk za výhru 5:3 byl o to cennější, že ho dosáhly na půdě svého velkého rivala z pražského Jižního města Chodova.

Herbadent si v derby o Jižní město poradil s Chodovem

Derby o Jižní město nabídlo velké drama. Už už se mohlo zdát, že Herbadent dotáhne zápas do vítězného konce, když na konci druhé třetiny zvýšila Lucie Košturiaková už na 4:1 a stav platil ještě tři minuty před závěrečnou sirénou.

Jenže v sedmapadesáté minutě Urbánková vyslala Martinu Řepkovou, aby snížila na 2:4 z pohledu Chodova. Úřadující vicemistryně poté zkusily hru bez brankářky, a ta se vyplatila náramně, osmdesát vteřin před koncem Gabriela Tožičková dávala už na 3:4. Dominika Kubišová ale vítězství Herbadentu přece jen pojistila a její tým tak udržel letošní stoprocentní bilanci.

Výsledky 10. kola extraligy florbalistek

Elite Praha - Židenice 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0), Chodov - FK Jižní Město 3:5 (0:1, 1:3, 2:1), FbŠ Bohemians - Sokol Královské Vinohrady 7:3 (1:1, 5:1, 1:1), 1. SC Vítkovice - Panthers Praha 8:1 (1:0, 1:0, 6:1), FBK Jičín - FBC Liberec 6:4 (2:0, 3:2, 1:2), FBS Olomouc - FBC Ostrava 2:8 (0:1, 1:3, 1:4).