Tipsport ELH 2024/2025

Vacek drží po dvou etapách v závodě Kolem Belgie druhé místo

Cyklista Mathias Vacek zůstává po dvou etapách v závodě Kolem Belgie na druhé pozici průběžného pořadí. Po hromadném spurterském dojezdu ztrácí na vítěze úvodní časovky Nora Sörena Waerenskjolda dál dvě vteřiny. V první desítce je i další český reprezentat Josef Černý.

Mathias Vacek
zdroj: Reuters

Desáté místo v hromadném dojezdu 184,2 km dlouhé etapy vybojoval Matyáš Kopecký. Vacek, jenž vyhrál 12 km před cílem spurterskou prémii, dojel v hlavním pelotonu na 60. místě ve stejném čase jako vítěz. Ten zapsal i Černý na 127. příčce a v průběžném hodnocení je devátý s odstupem 24 sekund.

Závod nedojel po pádu zhruba 11 km před cílem jezdec týmu TDT-Unibet Cycling Tomáš Kopecký, který se zapletl do karambolu uprostřed pelotonu.

Závod Kolem Belgie – 2. etapa (184,2 km):

1. Merlier 3:59:22, 2. Philipsen (oba Belg.), 3. Kooij (Niz.), 4. Barbier (Fr.), 5. Taminiaux (Belg.), 6. Teunissen (Niz.), ...10. M. Kopecký, 60. M. Vacek, 127. Černý (všichni ČR) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Waerenskjold (Nor.) 4:12:43, 2. M. Vacek -2, 3. Herregodts (Belg.) -13, 4. Segaert -15, 5. Stuyven (oba Belg.), 6. Asgreen (Dán.) oba -17, ...9. Černý -24, 110. M. Kopecký -1:29.