O Štít města Chebu 2024

Yates si prvenstvím v páté etapě pojistil čelo Kolem Švýcarska

Britský cyklista Adam Yates si v páté etapě závodu Kolem Švýcarska vylepšil o jednu příčku svoje středeční umístění. Horským terénem se startem v Ambri a cílem v Cari projel ve žlutém trikotu jako první a vedoucí pozici si tak udrží i pro další etapu. Přímý přenos šesté etapy sledujte na ČT sport Plus od 14:50.

Yates zvládl horskou etapu nejlépe a dál vede Kolem Švýcarska

Jednatřicetiletý jezdec stáje UAE Emirates, jenž by měl být hlavním pomocníkem Tadeje Pogačara na Tour de France, dojel do cíle s pětisekundovým náskokem před týmovým kolegou Joaem Almeidou. Před Portugalcem vede i celkové hodnocení, v němž jeho náskok narostl na 35 sekund.

Yates zvládl nejlépe závěrečné stoupání do Cari. Ve vedoucí skupince jezdců nasadil k rozhodujícímu trháku zhruba 1,5 km před cílem a dojel si pro 26. etapové prvenství v kariéře. Na třetím místě s odstupem 16 sekund dojel kolumbijský vrchař Egan Bernal.

V šesté etapě bude na programu 42 km dlouhá trasa z Ulrichenu do Blattenu.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) – 5. etapa (148,6 km):

1. A. Yates (Brit./UAE Emirates) 3:54:37, 2. Almeida (Portug./UAE Emirates) -5, 3. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) -16, 4. Riccitello (USA/Israel-Premier Tech) -18, 5. Mas (Šp./Movistar) -22, 6. Onley (Brit./dsm-firmenich-PostNL) -54,...114. Bittner (ČR/dsm-firmenich-PostNL) -19:16.

Průběžné pořadí: 1. A. Yates 15:44:35, 2. Almeida -35, 3. Bernal -1:11, 4. Mas -1:49, 5. Riccitello -1:53, 6. Skjelmose (Dán./Lidl-Trek) -2:17, ...125. Bittner -50:55.