Brit Pidcock obhájil vítězství v Novém Městě, mezi ženami triumfovala McConnellová

Britský biker Tom Pidcock v Novém Měste na Moravě obhájil prvenství v závodě SP horských kol z loňského roku. V posledních metrech udolal Rumuna Vlada Dascalua, který útočil na vůbec první vítězství v kariéře. Třetí místo vybojoval Nino Schurter, jenž v závodě dotahoval kvůli defektu minutovou ztrátu na vedení. Ondřej Cink skončil patnáctý. Australanka Rebecca Ellen McConnellová potvrdila svou aktuální dominanci Světovému poháru mezi ženami, když po výhrách v Petrópolisu i Albstadtuv triumfovala i v Novém Městě na Moravě. Jitka Čábelická dojela pětatřicátá.

Cink v Novém Městě dojel patnáctý, Pidcock obhájil prvenství

Pidcock zopakoval týden staré prvenství z německého Albstadtu, kde triumfoval po suverénní jízdě s velkým náskokem. Tentokrát až v dramatickém finiši předstihl Rumuna Vlada Dascalua, který usiloval o první vítězství mezi elitou. Třetí skončil hvězdný Švýcar Nino Schurter, přestože měl v průběhu závodu defekt a nabral velkou ztrátu.

McConnellová zvítězila suverénně stejně jako v dubnu v brazilském Petrópolisu a minulou neděli v německém Albstadtu. Soupeřkám ujela hned v úvodu závodu a v cíli měla náskok 40 sekund před Francouzkou Loanou Lecomteovou, která ve Vysočina Areně obhajovala loňské prvenství.

"Rozdíl byl celkem malý. Pohyboval se kolem 20 sekund, to může být těžké udržet. Ale zůstala jsem soustředěná, dál jsem do toho šlapala a podařilo se," řekla McConnelová. Třetí skončila olympijská šampionka z Ria de Janeiro Švédka Jenny Rissvedsová se ztrátou 1:17 minuty na vítězku. Čábelická zaostala za McConnellovou o osm minut.

Třicetiletá Australanka se dočkala vítězství po druhém, třetím a čtvrtém místě, která v Novém Městě obsadila v minulých třech letech. "Mám to tady ráda. Vždycky jsem tady zajela dobře a vítězství je úplně úžasné," uvedla McConnellová. Pořadí Světového poháru vede už o 349 bodů před Lecomteovou.

Výsledky závodu SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě

Závody SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě :

Muži: 1. Pidcock (Brit.) 1:21:19, 2. Dascalu (Rum.) -1, 3. Schurter (Švýc.) -30, 4. Cooper (N. Zél.), 5. Hatherly (JAR) oba -33, 6. Flückiger (Švýc.) -34, ...15. Cink -2:01, 61. Kobes -7:01, 64. Vastl -7:11, 71. Škarnitzl (všichni ČR) -8:06.

Průběžné pořadí SP: 1. Schurter 732 b., 2. Pidcock 600, 3. Dascalu 560, ...14. Cink 313.

Ženy: 1. McConnellová (Austr.) 1:21:17, 2. Lecomteová (Fr.) -40, 3. Rissvedsová (Švéd.) -1:17, 4. Neffová (Švýc.), 5. Bohéová (Dán.) obě -2:22, 6. Mitterwallnerová (Rak.) -2:25, ...35. Čábelická -8:06, 45. Czeczinkarová -9:33, 48. Tvarůžková -10:11, 62. Štěpánová -1 kolo, 74. Průdková (všechny ČR) -2 kola.

Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 935, 2. Lecomteová 586, 3. Terpstraová (Niz.) 508, ...32. Tvarůžková 143, 43. Čábelická 96, 44. Czeczinkarová 90.