Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kanada - Česko

V Novém Městě zvítězili Schwarzbauer a Neffová. Cink dojel pětadvacátý

Nejlepší český biker Ondřej Cink obsadil v short tracku na Světovém poháru v Novém Městě na Moravě 25. místo. Dvacetiminutové sprinterské závody ve Vysočina Areně vyhráli Němec Luca Schwarzbauer a olympijská vítězka Jolanda Neffová ze Švýcarska. Jitka Čábelická a Tereza Tvarůžková skončily ve čtvrté desítce.

Je nám líto, video expirovalo.
V Novém Městě zvítězili Schwarzbauer a Neffová

Mistr republiky Cink si v posledních týdnech stěžuje na alergie, kvůli nimž nemůže podávat optimální výkony. Pětadvacáté místo je jeho nejhorší výsledek v sezoně, na vítěze na rychlé trati ztratil 11 sekund.

Schwarzbauer vyhrál díky dominantnímu nástupu dvě sekundy před olympijským šampionem Thomasem Pidcockem z Británie, jenž minulý víkend ovládl cross country v Albstadtu. Třetí byl ve stejném čase Ital Filippo Colombo.

Neffová zvítězila o délku svého kola před vedoucí ženou SP Rebeccou Ellen McConnellovou z Austrálie. Třetí byla šampionka z olympijského Ria 2016 Jenny Rissvedsová ze Švédska, jež před dvěma týdny obsadila druhé místo v silničním závodě Gracia Orlová.

Domácí závodnice skončily v závěru pole. Čábelická byla pětatřicátá, Tvarůžková po pádu s odstupem jednoho kola předposlední, osmatřicátá. "Závod se mi nepovedl. Oproti loňsku se to hodně zrychlilo, nová trať se mi líbí. Ale byl to dneska letecký den a v momentě, kdy člověk udělal nějakou chybu a zůstal trochu vzadu, šlo to špatně sjíždět," řekla České televizi Čábelická, jež měla před polovinou závodu několik kolizí a hlavní skupiny se neudržela.

Závody elitních kategorií v olympijském cross country se pojedou v neděli.

SP v cross country horských kol Nové Město na Moravě (Žďársko ) - short track:

Muži: 1. Schwarzbauer (Něm.) 22:40, 2. Pidcock (Brit.), 3. Colombo (It.) oba -2, ...25. Cink (ČR) -11.

Průběžné pořadí SP: 1. Schurter (Švýc.) 572, 2. Marotte (Fr.) 381, 3. Colombo 366, ...14. Cink 237.

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 21:01, 2. McConnellová (Austr.), 3. Rissvedsová (Švéd.) obě -1, ...35. Čábelická -1:29, 38. Tvarůžková (obě ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP: 1. McConnellová 685, 2. Terpstraová (Niz.) 408, 3. Lecomteová (Fr.) 386, ...29. Tvarůžková 123, 44. Czeczinkarová (ČR) 67, 45. Čábelická 60.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články