Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Časovka ukáže síly nekompletních týmových sestav

Vannes (Francie) - Oproti zvyklostem se pořadatelé Tour de France rozhodli zařadit týmovou časovku až relativně pozdě v závodě. Některé týmy, například Orica GreenEDGE, tak budou mít problémy - jejich sestava totiž již dávno nečítá devět jezdců. Týmová časovka končí v městě Plumelec a čítá osmadvacet kilometrů. Přímý přenos sledujte od 14:55 na ČT sport a na našem webu.

Profil 9. etapy Tour 2015
zdroj: cyclingstage.com

Profil trati slibuje velice náročnou záležitost. Týmové sestavy budou muset vydržet tři táhlá stoupání, etapa navíc bude končit tím nejnáročnějším z nich Cote de Cadoual. Oproti většinou rovinatým týmovým časovkám půjde o výraznou změnu a uvidí se, jak se s tím týmy vyrovnají. Alespoň délka etapy není z nejdelších - zastaví se na 28 kilometrech.

Některé týmy se na podobné etapy speciálně připravují a za normálních okolností by hlavním favoritem byla australská stáj Orica GreenEDGE. O jejích kvalitách v časovkách týmů může svědčit i příklad z posledních dvou ročníků Giro d'Italia, kde pokaždé australský tým zvítězil. Nyní je ale situace jiná, Orica jede jen v šesti a Michael Matthews navíc na Tour zatím přežívá každou etapu jen s obtížemi.

K okruhu favoritů bude patřit Etixx-QuickStep, který je ovšem také oslaben, a to o motor celé sestavy Tonyho Martina. Silné by mělo být BMC s Rohanem Dennisem, otazníky jsou nad formou Sky, které v několika posledních časovkách neoslnilo. Movistar se bude spoléhat na Alexe Dowsetta a doufá v solidní výsledek, naopak Tinkoff-Saxo se spíše bude snažit o co nejmenší ztrátu. Problémem jsou pak podobné etapy pro francouzské stáje - například FDJ s Thibautem Pinotem čeká krušných 28 kilometrů.

*** 
** Etixx-Quick Step, BMC
*   Movistar, Sky

Je nám líto, video expirovalo.
Představení 9. etapy Tour de France 2015


Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy