TCL V Repre

Nash skončila na podiu, nestačila jen na Vosovou

Fiugi – Kateřina Nash dokazuje, že v letošní sezoně má opravdu výbornou formu. Devětatřicetiletá závodnice sice měla pomalejší start, postupně se však propracovala až na konečné druhé místo. Nash se tak zároveň probila na průběžné druhé místo ve Světovém poháru. Pro vítězství si se čtyřicetivteřinovým náskokem dojela Marianne Vosová, třetí skončila další Holanďanka De Boerová. Desáté místo obsadila další česká reprezentantka Nikola Nosková. Přímý přenos závodu mužů sledujte na webu ctsport.cz.

Kateřina Nash v belgickém Namuru
zdroj: ČTK/ZUMA autor: David Stockman

V Itálii Nash prohrála jen s nizozemskou favoritkou Marianne Vosovou, jež se teprve v závěru minulého roku vrátila do SP. Sedminásobná mistryně světa vyhrála druhý závod za sebou, českou cyklistku porazila o 40 sekund.

Třetí skončila další Nizozemka Sophie de Boerová, která si tím s předstihem zajistila prvenství v seriálu. Nash si i v novém roce udržela medailovou formu. Ten předchozí zakončila třetím místem v Heusden-Zolderu, předtím vyhrála v Namuru, takže v posledních třech pohárových závodech zkompletovala medailovou sbírku. Druhá už ale byla také hned v úvodu sezony v Las Vegas a jejím nejhorším výsledkem je čtvrté místo v Iowě.

Před posledním závodem SP za týden v nizozemském Hoogerheide ztrácí Nash na vedoucí De Boerovou nedostižných 93 bodů. Za vítězství se jich uděluje 80. Česká cyklokrosařka bude hájit druhé místo před Belgičankami Sanne Cantovou a Ellen van Loyovou, v dosahu je také Američanka Ellen Nobleová. Nash přitom absolvovala o dva závody méně než její soupeřky.

Závod mužů vyhrál belgický mistr světa Wout Van Aert. Zpočátku diktoval tempo jeho krajan a úřadující evropský šampion Toon Aerts, jenže pak při sjezdu na blátě chyboval a trefil ramenem strom. Zraněný musel odstoupit. Mistr republiky Michael Boroš skončil jako nejlepší ze čtyř Čechů ve startovním poli patnáctý.

Nash si ve Fiugi dojela pro 2. příčku

Závod SP v cyklokrosu ve Fiuggi (Itálie):

Ženy: 1. Vosová (Niz.) 41:26, 2. Nash (ČR) -40, 3. De Boerová -59, 4. Worstová (obě Niz.) -1:00, 5. Lechnerová (It.) -1:34, 6. Verdonschotová (Belg.) -1:45, ...10. Nosková -2:17, 31. Kukulová (obě ČR) -5:07.

Muži: 1. Van Aert (Belg.) 1:05:03, 2. Meisen (Něm.) -18, 3. Meeusen -27, 4. Pauwels -39, 5. Merlier -46, 6. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) -1:12, ...15. Boroš -2:09, 50. Malík -2 kola, Nesvadba, Hekele (všichni ČR) nedokončili.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. Van Aert 530, 2. Pauwels 419, 3. Meeusen 377, 4. L. Sweeck (Belg.) 373, 5. M. Vanthourenhout 356, 6. Toon Aerts (Belg.) 301, ...18. Boroš 181, 50. Nesvadba 51, 52. Paprstka 49, 83. Šimůnek 13, 87. Malík 9, 92. Lasák (všichni ČR) 6.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 8 závodů): 1. De Boerová 438, 2. Nash 345, 3. Cantová (Belg.) 335, ...20. Havlíková 152, 25. Nosková 131, 73. Czeczinkarová 34, 78. Mikulášková 29, 85. Bajgerová 20, 86. Kukulová 20, 121. Minaříková-Švecová (všechny ČR) 2.

Muži do 23 let: 1. Iserbyt (Belg.) 49:34, 2. Bertolini (It.) -18, 3. Hermans (Belg.) -50, ...11. Ťoupalík -2:25, 31. Mayer (oba ČR) -5:56.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Nieuwenhuis (Niz.) 230, ...6. Ťoupalík 141, 45. Březina (ČR) 6.

Junioři: 1. Benoist (Fr.) 44:19, ...18. Honzák -3:00, 21. Schierl -3:36, 24. Vaníček -4:07, 47. Mikšaník (všichni ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 6 závodů): 1. Vandebosch (Belg.) 180, ...16. Kopecký 72, 26. Gavenda (oba ČR) 34, 31. Schierl 29, 37. Vaníček 23, 41. Palička (ČR) 19, 45. Honzák 15.