Chance Extraliga 2024/2025

Kaňkovská si polepšila oproti minulému MS a v Curychu skončila 24. Handbiker Jahoda dojel pátý

Juniorskou mistryní světa v časovce se stala britská cyklistka Cat Fergusonová, která zvítězila v Curychu suverénně o 34 sekund před Slovenkou Viktórií Chladoňovou. Nela Kaňkovská obsadila s dvouminutovou ztrátou 24. místo. Oproti loňskému šampionátu si polepšila o osm míst. Na páté příčce dokončil závod kategorie H1 handbiker Patrik Jahoda.

Nela Kaňkovská
zdroj: ČTK / Profimedia

Fergusonová projela téměř 19 kilometrů dlouhou trať průměrnou rychlostí 47,34 km/h. Osmnáctiletá Britka, která má po sezoně v dresu stáje Movistar zahájit profesionální kariéru, překonala loňské druhé místo v závodě s hromadným startem. V časovce byla před rokem na MS v Glasgow desátá.

Skvělou sezonu korunovala sedmnáctiletá Chladoňová, která byla před dvěma týdny třetí v časovce na mistrovství Evropy. V srpnu získala světový titul v cross country horských kol a na únorovém mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře byla mezi juniorkami třetí.