Následuje
MS 2020 USA

Froome je při chuti, na MS pojede obě časovky

Bergen (Norsko) - Čerstvý vítěz Vuelty Christopher Froome si mistrovství světa ujít nenechá. Dvaatřicetiletý Brit, který letos počtvrté ovládl Tour de France, pojede týmovou a individuální časovku. Přímé přenosy nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Chris Froome
zdroj: ČTK/BELGA autor: DAVID STOCKMAN

Froome zkusí vybojovat první medaili mezi jednotlivci na světovém šampionátu. Loni v Riu de Janeiro získal stejně jako v roce 2012 v Londýně olympijský bronz v časovce, na MS dosáhl na stupně vítězů ale jen v časovce družstev s týmem Sky před čtyřmi lety.

"Mám radost, že zakončí svou fantastickou sezonu v britských barvách na mistrovství světa a těším se, až ho uvidím na trati, která mu sedí," uvedl trenér britské reprezentace Iain Dyer.

Šampionát v Bergenu zahájí časovka družstev na 42,5 km tuto neděli. Muži pojedou závod proti chronometru ve středu 20. září na trati dlouhé 31 km.

V britské nominaci chybí mistr světa v závodu s hromadným startem z roku 2011 Mark Cavendish, který měl obhajovat stříbrnou medaili z loňského šampionátu v Dauhá, i další elitní jezdec Geraint Thomas. Oba se teprve nedávno vrátili k závodům po pádech na Tour de France.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy